Аграрії вимагають зустрічі з головою наглядової ради Укрзалізниці

25 вересня 2018, 13:12 2088

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) підписала звернення до голови наглядової ради ПАТ «Укрзалізниця» Шевки Аджунера, в якому наголошує на необхідності зустрічі у зв«язку з критичною ситуацією із відвантаженням зерна через зупинення роботи залізничних станцій. 

Про це йдеться у повідомленні УКАБ.

Як зазначається, члени асоціації ініціювали звернення до голови наглядової ради ПАТ «Укрзалізниця» Шевки Аджунера з проханням зустрітись з представниками аграрних асоціацій для вирішення проблем, які виникли в їх роботі  у зв«язку із  зупиненням роботи залізничних станцій по навантаженню зерна.

«Зернові елеватори залежні від роботи залізничних станцій на яких вони розташовані. Їх закриття призведе до порушення ефективного функціонування підприємств всього району, оскільки відсутня економічна альтернатива залізничному транспорту», — йдеться у зверненні. Також наголошується, що поглиблюється проблема невиконання або затримка у виконанні ПАТ «Укрзалізниця» заявок підприємств на подачу вагонів та локомотивів, непрогнозоване підвищення тарифів, зростання часу оборотності вагонів.


Для довідки: у квітні цього року, керівництвом ПАТ «Укрзалізниця» було представлено рейтинг із 177 неефективних, за оцінкою УЗ, станцій по навантаженню зерна, частина з яких має припинити свою роботу, а частина перейти в режим подачі та забирання вагонів за умови накопичення певної кількості заявок на вивезення вантажу. Рейтинг містить станції, на яких здійснюється прийом та відправка с/г продукції підприємствами елеваторного типу.