У Тернополі зібрали найбільший в Європі флот дронів-обприскувачів

12 лютого 2022, 11:10 599

Україна вкотре підтверджує лідерські позиції з впровадження робототехніки в сільське господарство. У Тернополі сформовано найбільший на території Європи флот дронів-обприскувачів, який нараховуватиме 118 одиниць безпілотної техніки. Це 59 мобільних бригад, які в перспективі оброблять більше 500 тис. га посівів у агросезоні-2022.

Про це повідомляє прес-служба головного інтегратора безпілотних рішень в Україні — компанії DroneUA.

Відзначається, що наразі компанія виконує масштабне замовлення з доставки дронів-обприскувачів бренду XAG. На початку 2022 р. клієнту було відвантажено першу партію загальною кількістю в 100 одиниць, що будуть доставлені протягом наступних кількох місяців.

«Це однозначно найбільше замовлення «в одні руки» за всю історію існування DroneUA, — коментує співзасновник компанії Валерій Яковенко. — Ми розпочали роботу з 2-х дронів у 2019 р. і потім замовили 100 дронів. Це саме та історія, яка підтверджує наші прогнози: ринок надання послуг дронами-обприскувачами зростатиме в п’ятикратному обсязі щороку. Кількість сервісних компаній буде збільшуватися і масштабуватися не лише на території України. Це той бізнес, який при правильному управлінському супроводі можна розвивати і за її межами».

За словами Валерія Яковенка, вже зараз Україна значно випереджає європейські країни за інтенсивністю впровадження повітряних дронів-обприскувачів. За результатами 2021 р. Україна стала  країною №1 у світі з інтеграції дронів, обійшовши таких лідерів як Бразилія, В'єтнам і Таїланд. 

Активне зростання ринку дронів-обприскувачів, безумовно, пов’язано із підвищенням попиту на даний вид послуг серед аграріїв. Минулого року ціна в пікові періоди зростала практично вдвічі, при цьому залишаючись абсолютно конкурентоспроможною в порівнянні з традиційною технікою. Сприяли зростанню кількості замовлень як затяжні дощі, після яких у поле не зайти, так і розуміння аграріями виправданої економії.