Лізингове фінансування українських аграріїв зросло на 17%

04 лютого 2021, 12:45 2025

Лізингові компанії асоціації «Українське об'єднання лізингодавців» у 2020 році зареєстрували 2 153 одиниці сільськогосподарської техніки, що на 17% більше, ніж у попередньому.

Таким чином за підсумками року лізинг показав зростання в усіх ключових для себе сегментах, незважаючи на глобальну та внутрішньоукраїнську рецесію, йдеться у повідомленні асоціації.

«Галузі вдалося скоригувати бізнес-процеси з урахуванням нових викликів та уникнути значного впливу пандемії COVID-19 на обсяги фінансування в сільськогосподарському сегменті. Зростання нових реєстрацій агротехніки відбувалося протягом усього року, окрім четвертого кварталу, коли зафіксовано спад реєстрацій на 22% порівняно з попереднім, викликаний сезонним циклом агроіндустрії. Березень і липень стали піковими місяцями в 2020 році, протягом яких було зареєстровано 232 і 228 одиниць техніки відповідно», — додали в об'єднанні.

Трійкою лідерів за реєстраціями агротехніки в минулому році стали «ОТП Лізинг» (57% від усіх реєстрацій за період), «Кредобанк» (15%) та «Адванс Лізинг» (11%). Їх сукупна частка в цьому сегменті склала 84%.

«Найбільш поширеним видом техніки у аграріїв були трактори, частка яких на ринку склала 26%, і трактори виробництва New Holland користувалися підвищеним попитом (23% від загального обсягу). Наступними за популярністю були бренди John Deere (16%) і Fendt (12%)», — уточнили експерти.

Поза сегментом тракторів, близько 14% нових реєстрацій припало на техніку для обробки ґрунту, 14% — на жниварки, а ще 11% — на сівалки. Решта видів техніки мали частку меншу за 10%.

Загальний парк сільськогосподарської техніки лізингових компаній на кінець 2020 року також зріс на 14% і сягнув 4 805 одиниці. Найбільше техніки належить компанії «ОТП Лізинг» (52% від парку всіх членів асоціації), друге місце за цим показником посідає «Кредобанк» (18%) і третє — «Альфа-Лізинг» (9%).


Для довідки: компанії та банки-лізингодавці, що є членами асоціації «Українське об'єднання лізингодавців», репрезентують близько 80% українського ринку лізингу.