УКАБ: Урожай озимих зернових може скласти 29 млн т

01 лютого 2017, 15:30 1597

Сприятливі погодні умови під час осінньої посівної кампанії та нормальний перебіг перезимівлі посівів створюють позитивні передумови для розвитку озимих культур.

Такий попередній прогноз асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

За інформацією експертів, посівні площі озимих зернових культур під урожай 2017 року становлять близько 7,2 млн га, що практично відповідає показниками минулого року.

«Таким чином, урожай озимих зернових може скласти 29 млн т. Помітним є збільшення посівних площ під житом до 156 тис. га, що на 11% більше минулорічних показників. Останні 5 років спостерігалось щорічне зменшення виробництва цієї культури», — додають в УКАБ.

Посівні площі озимого ріпаку порівняно з 2016 роком зросли на 73% і складають 845 тис. га, що практично відповідає показникові 2015 року.

«Таке зростання зумовлено суттєвим недосівом ріпаку під урожай 2016 року через посушливі погодні умови під час посіву.  Враховуючи збільшення посівних площ, можна очікувати на виробництво ріпаку на рівні 1,8 млн т, що на 690 тис. т більше минулорічних показників», — констатують в УКАБ.


Дізнатися більше про технологічні й економічні аспекти вирощування, експорту та переробки зимових озимих культур можна на Зимовому зерновому конгресі, який відбудеться 28 лютого в Ramada Encore Kyiv. Подія, яку проведе Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» спільно з агенцією AgriEvent, присвячена практичним аспектам виробництва озимих зернових культур та орієнтована на розвиток і підвищення ефективності сільського господарства України. Формат заходу передбачає дискусію щодо результативності різних технологій агровиробництва, а також огляд інноваційних рішень та особливостей ресурсозабезпечення.