Про це повідомляється на сайті Сумської обласної державної адміністрації.
Підчас наради розглядалося питання доцільності розширення площ посівів цукрового буряка сільськогосподарськими підприємствами Сумщини в 2017 р. Саме цей урожай і планується використовувати як сировину для цукру, виготовленого на заводах області.
«Відродження виробництва цукру в Сумській області можливе сьогодні завдяки співпраці виробників цукру та аграріїв. Відновлення роботи цукрових заводів буде сприяти не тільки створенню робочих місць, а й істотному наповненню бюджету області», — зазначив голова Сумської облдержадміністрації Микола Клочко.
Для довідки: Площі посівів цукрових буряків у Сумській області в 2016 р. скоротилися й склали 1,8 тис. га по відношенню до 14,5 тис. га в 2010 р. і 120 тис. га в 1990 р.

Органічна плантація лохини як впорядкований програмний код

УКАБ Агротехнології 2026. Захід: усі козирні рішення на одному полі

Від льону до готової продукції: фермери на Миколаївщині розвивають власну переробку

Державна служба статистики України оприлюднила дані щодо посівних площ під цукровим буряком у 2026 році.

Загальна площа посівів цукрових буряків в Україні цьогоріч становить 162 тис. га.

Значним викликом для українських фермерів є можлива заборона використання певних ЗЗР під час вирощування цукрових буряків. Це передбачено умовами в процесі євроінтеграції України.

Денні максимальні температури в червні б’ють історичні рекорди у ключових європейських країнах-виробниках цукрового буряку.

Науковці Італії проводять експерименти з озимим висівом цукрового буряку, намагаючись адаптувати культуру до нових кліматичних умов Середземномор’я.

Основним покупцем українського цукру сьогодні є країни Близького Сходу, які за результатами 9 місяців 2025/26 МР формують 50% від загального експорту цукру. Частка ЄС в експорті становить 18%, Балканських країн – не членів ЄС — 11%. Останніми місяцями активно зростає експорт до країн Середньої Азії, передусім Узбекистану. Вони вже випередили Балкани, сформувавши 14% експорту.

На рекордно низькі площі посівів цукрових буряків цього року вплинув комплекс факторів. Серед ключових причин — низька ціна на цукор.

У Франції зафіксували перші випадки жовтяниці цукрових буряків — хвороби, яка вже призводила до значних втрат урожаю в країні. Французькі виробники побоюються повторення ситуації 2020 року та попереджають про ризики для всієї галузі.

Площі під цукровим буряком у Європі скорочуються другий рік поспіль через падіння ціни на цукор. Остаточні дані ще не оприлюднені, однак, за попередніми оцінками, загальне скорочення посівних площ у ЄС складе близько 9% до минулого року.
