Виробник: Картопляний сезон цього року нестандартний

04 жовтня 2020, 10:47 4091

Засновник ТОВ «Еліт-овоч» у Чернігівській області Денис Вороний оцінює сезон 2020 р. на три з плюсом за 5–бальною шкалою.

Фермер вирощує столові та чипсові сорти на богарі, пише AgroTimes.

Він зазначив, що для поліських картоплярів рік кращий, ніж попередній, бо торік картопля взагалі погоріла. Цього року була непогана рання картопля, хоча, як правило, в інші роки рання картопля не балує виробників врожайністю, основний урожай фермери отримуються від середніх та пізніх сортів.

«Але цього року все навпаки, рік доволі неоднозначний. Середньоранні та середні сорти взагалі не вродили, але сподіваюся, що буде непогана пізня картопля. На початку вересня пішли дощі, завдяки яким ми маємо надію вийти на врожайність 30 т/га. А взагалі, остаточні підрахунки будемо робити на початку жовтня», — розказав Денис Вороний.

Він уточнив, що чипсова картопля на богарі у господарстві дає в середньому 20 т/га. Щодо відмінностей у вирощуванні столових та чипсових сортів, фермер вважає їх не дуже істотними.

«Чипсова картопля щільніша за структурою порівняно зі столовими сортами. Для неї потрібно давати більше живлення, вносити більше добрив та частіше проводити обробки від хвороб. В ідеалі має бути полив: крапельний або поверхневий. Дякувати природі, у нас на Поліссі чипсова картопля росте й без поливу. Навіть деякі господарства, які вирощують насіннєву картоплю, обходяться без поливу. У мене в господарстві його теж немає, хоча в перспективі плануємо облаштувати», — повідомив фермер.