Картопляний блокчейн відбудеться на Херсонщині

20 травня 2021, 16:58 6960

«Всеукраїнський день картоплі» відбудеться 26-27 серпня 2021 року в с. Чулаківка Херсонської області під підзаголовком «Картопляний блокчейн».

Це єдиний в Україні спеціалізований захід для виробників картоплі, організований у тісній співпраці між Українською асоціацією виробників картоплі та ТОВ «ДЛГ Україна». Попри перешкоди, створені пандемією COVID-19, успішний дебют заходу відбувся в 2020 році і зібрав понад 600 учасників, повідомляють організатори.

Як зазначається, цьогоріч «Картопляний блокчейн» рухається на південь України і розширюється до двох днів. «Всеукраїнський день картоплі» приймає досвідчений виробник картоплі − ФГ «Аделаїда», яке обробляє близько 3 тис. га землі на зрошенні на Херсонщині та 5,5 тис. га на Житомирщині.

«Із дослідними ділянками із понад 60 сортами картоплі від провідних міжнародних і національних селекціонерів та інноваційними схемами вирощування, статичною експозицією та демонстрацією техніки «Всеукраїнський день картоплі» пропонує ефективну бізнес-платформу для фермерів, постачальників, а також оптових покупців і переробників продуктів харчування, − пояснює директор ТОВ «ДЛГ Україна» Юлія Бондаренко. − Особливістю цього року є спеціальна конференція та експозиція зі зрошення в другий день. Окремої уваги заслуговує також семінар-панель щодо укладання контрактів на період осінь-зима-весна між виробниками, переробними підприємствами і представниками торговельних мереж України. Разом із понад 60 експонентами ми очікуємо 700 фахових відвідувачів з усієї України».

Уточнюється, що збираючи понад 20,2 млн т картоплі із 1,4 млн га, Україна входить до ТОП-5 найбільших виробників картоплі у світі. Однак професійні фермери вирощують промисловим методом лише 1,8% від загального валового валу вирощеної Україною картоплі, під які відведено 67 тис. га. Решту картоплі — 98,2% — вирощують домогосподарства (2020 р.). Середньостатистична врожайність у професійних господарствах, що спеціалізуються на картоплярстві 2020 року, становила 36 т/га, в домогосподарствах — 14,7 т/га, роком раніше ці показники становили 42 т/га та 17,6 т/га. Падіння врожайності пов'язане з посухою, від якої Україна потерпає кілька сезонів поспіль.


Для довідки: дізнатися більше про картоплярство в Україні та доєднатися до «Всеукраїнського дня картоплі» можна за посиланням або звернутись до y.bondarenko@dlg.org або kiev.uavk@gmail.com.

«ДЛГ Україна» є дочірнім підприємством DLG Німецького сільськогосподарського товариства (Deutsche Landwirtschafts-Gessellschaft), яке є однією з провідних міжнародних асоціацій агропродовольчого сектору. DLG є організатором головних міжнародних виставок аграрної техніки та тваринництва, AGRITECHNICA та EuroTier, а також проводить подію для картоплярів PotatoEurope у Німеччині та Нідерландах і регіональні дні картоплі в різних країнах світу.