Озвучена важлива складова технології вирощування ріпаку

04 жовтня 2021, 10:40 1444

Ріпак озимий в осінній період надзвичайно сприйнятливий до ураження шкідниками, і недостатній чи несвоєчасний інсектицидний контроль може спричинити зрідження посівів і значні втрати майбутньої врожайності.

Про це попереджають фахівці UKRAVIT SCIENCE PARK.

«Своєчасне застосування інсектицидів в осінній період — важлива складова технології вирощування ріпаку озимого: поряд із якісним насінням, гербіцидними і фунгіцидними обробками, рістрегуляцією та оптимальним живленням цей захід відіграє важливу роль у стратегії захисту культури, — зазначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. — Зважаючи на сприятливі для поширення шкідників гідротермічні умови, які складалися останнім часом, сьогодні в різних регіонах України в посівах ріпаку відзначаються хрестоцвіті блішки, білани, несправжні гусениці ріпакового пильщика, білокрилки, попелиці, совки, молі та інші шкідники».

Експерт додає, що окрім фізичних пошкоджень, які ослаблюють рослини та призводять до зменшення площі листової поверхні чи навіть загибелі рослин, деякі шкідники здатні негативно впливати й на зимостійкість. Крім того, до місць пошкодження шкідниками можуть проникати хвороби та уражувати посіви. Тому за такої ситуації необхідно проводити ретельний моніторинг посівів і, за необхідності, застосовувати інсектицидні препарати.

Для надійного та пролонгованого захисту посівів ріпаку озимого від комплексу небезпечних шкідників Олександр Мигловець рекомендує застосувати двокомпонентний контактно-системний інсектицид Венон (клотіанідин, 200 г/л + альфа-циперметрин, 100 г/л).

«Клотіанідин у його складі володіє вираженою системною дією. Потрапивши до організму шкідника контактним або кишковим шляхом та досягнувши нервової системи, він блокує постсинаптичні холінергічні рецептори, викликаючи перезбудження нервових клітин, параліч і загибель. Альфа-циперметрин володіє контактною дією. Ця діюча речовина порушує проникність клітинних мембран і виступає інгібітором натрієвих каналів, у результаті чого відбувається надлишкове виділення ацетилхоліну під час проходження нервових імпульсів через синаптичний ланцюжок, і шкідник гине від сильного нервового перезбудження. Таке поєднання діючих речовин із різними механізмами дії забезпечує одночасно швидкий «нокаут-ефект» і тривалий період захисної дії та попереджує появу резистентності у шкідників», — розповідає Олександр Мигловець.

Він додає, що Венон забезпечує високу ефективність дії проти широкого спектру шкідників, як сисних, так і листогризучих, зокрема і стійких до піретроїдів. Він надійно захищає посіви ріпаку озимого від стеблового капустяного прихованохоботника, пильщика, хрестоцвітих блішок та інших шкідників. А завдяки системній дії захист розповсюджується навіть на нові прирости рослин.