Верховний Суд зобов'язав Бахматюка виплатити €2,4 млн боргу за насіння

20 лютого 2019, 16:23 1913

Верховний Суд України на засіданні 6 лютого 2019 р. підтвердив законність арбітражного рішення 2015 року про виплату майже €2,5 млн боргу компанією «Райз» на користь компанії Nuseed.

Про це повідомив керуючий партнер юридичної фірми Cai& Lenard Антон Луковкін, що представляє компанію Nuseed в ході судових розглядів.

За його словами, компанія «Райз», що  належить Олегу Бахматюку, позбулася права вимагати в подальшому скасування цього арбітражного рішення.

«Рішення Верховного суду України на користь компанії Nuseed — це хороший сигнал з боку нашої системи правосуддя для міжнародних компаній, які ведуть свою діяльність в Україні, а також для тих, хто збирався почати вести бізнес з українськими партнерами. Визнання і виконання рішень міжнародного арбітражу безсумнівно позитивно позначається на іміджі України і на її інвестиційної привабливості », — стверджує Антон Луковкін.

Виконавчий директор групи компаній Nuseed Брент Захаріа підкреслив, що таке рішення дозволить Nuseed впевнено інвестувати і далі розширювати бізнес в Україні, співпрацювати з українськими виробниками, дистриб'юторами та переробниками соняшнику, що дасть ще більше можливостей для їх розвитку.


Для довідки: Nuseed і «Райз» почали співпрацю в січні 2013 року, підписавши договір про постачання 237 тонн насіння на суму €2,413 млн. У лютому 2013 року Nuseed виконала умови договору і поставила насіння в повному обсязі. У липні 2014 «Райз» оплатила лише €208 тис. (близько 10%). Більше платежів не надходило, а переговори двох сторін ні до чого не привели. У такій ситуації компанія Nuseed була змушена звернутися до суду.

11 грудня 2015 року Міжнародний комерційний арбітражний суд (МКАС) при Торгово-промисловій палаті України виніс рішення задовольнити вимогу компанії Nuseed про виплату €2,38 млн, включаючи штрафні санкції.

28 грудня 2015 року Nuseed звернулася до українського суду для виконання рішення арбітражного суду. Незважаючи на бездоганне дотримання всіх норм процесу, остаточне визнання рішення МКАС тривало більше трьох років.