ДПЗКУ «налягає» на борошно: експорт виріс на 70%

20 жовтня 2016, 11:49 2101

«Державна продовольчо-зернова корпорація України» (ДПЗКУ) продовжує розвивати експорт готової продукції, зокрема українського борошна.

Про це розповів директор департаменту елеваторної діяльності та реалізації готової продукції Геннадій Гордієнко, повідомляють в корпорації.

Так, у 1 кварталі поточного маркетингового року ДПЗКУ вже експортувала 15,1 тис. т борошна, що на 6,4 тис. т більше, ніж за аналогічний період 2015/16 МР.

«Забезпечення попиту на нашу борошномельну продукцію — одне з першочергових завдань для корпорації. На сьогодні нам вдалося збільшити власну частку на цьому ринку до 11,6%. Відповідно, експорт борошна зріс майже у два рази порівняно з минулим роком», — зазначив очільник департаменту.


Для довідки: ДПЗКУ створена урядом України в серпні 2010 р. До її складу входить розгалужена мережа філій — лінійні та портові елеватори, млини, комбікормові й круп'яний заводи. Сумарно 53 підрозділи-філії ДПЗКУ можуть зберігати 3,75 млн т зернових, у тому числі загальні потужності з перевалки на експорт Одеського та Миколаївського портів складають близько 2,5 млн т зернових вантажів на рік.

На даний час ДПЗКУ експортує борошно до країн Північної Африки, Анголи, Лівану, ОАЕ, Індонезії, Кореї, Домініканської Республіки, Венесуели тощо. За результатами 2015/16 МР частка ДПЗКУ у виробництві борошна в Україні склала 13%. На даний час корпорація займає друге місце за обсягами виробництва серед українських борошномельних підприємств. Крім того, за результатами липня-серпня 2016/17 МР ДПЗКУ стала лідером за експортом борошна з України.