Епіцентр Агро зменшив частку високоолеінового соняшнику

31 травня 2021, 15:01 2549

«Епіцентр Агро» посіяв ярі сільгоспкультури на 133,5 тис га, це 82% земельного банку агрохолдингу. Найбільшу площі займають кукурудза та соняшник — 76,2 тис га та 54 тис га.

Як говориться у повідомленні компанії, через зміну ринкових трендів «Епіцентр Агро» суттєво відкорегував структуру посівів соняшника.

«Три роки поспіль ми надавали перевагу високоолеїновому соняшнику, на який був високий попит на ринку з боку харчової промисловості. Проте, пандемія та локдаун суттєво вплинули на роботу ресторанів і фастфудів», — говорить керівник центрального офісу агрохолдингу та елеваторного напрямку «Епіцентр Агро» Світлана Нікітюк.

В результаті весною 2021 року компанія зменшила частку високоолеїнового насіння до 50% — до 28 тис. га.

«На темпах і тактиці весняної сівби позначилися кліматичні умови, температурний режим та опади —  посівна розпочалась із соняшнику кластичних гібридів та більш ранньостиглих холодностійких гібридів кукурудзи. При зростанні температури повітря і ґрунту перейшли на високоолеїнові гібриди соняшнику та гібриди кукурудзи з FAO 370-350.

Сівба ярих культур проведена підприємствах «Епіцентр Агро» в допустимо-оптимальні терміни. На всій площі під час посіву витриманий чіткий рівномірний режим розкладу насіння просапних культур, зокрема, розкладу насіння за диференційованого посіву кукурудзи», — наголосив заступник керівника агрохолдингу, директор з виробництва «Епіцентр Агро» Богдан Черемха.

Нішеві культури — гарбуз голонасінний, гречка та органічна соя займають 1230 га на Хмельниччині. Майже 800 га в сукупності відведено під крапельне зрошення посівів гібридів кукурудзи та соняшнику. Також для забезпечення потреб тваринницького напрямку агрохолдингу здійснена сівба кормової групи с/г культур на площі 2320 га.

За словами головного інженера агрохолдингу Олександра Березюка, цьоріч вперше майже на 40% площі під ярими культурами підприємства «Епіцентр Агро» застосували інноваційну технологічну розробку своїх фахівців — двофазне внесення рідких стартових комплексних та азотних добрив, яке проводилось за допомогою спеціально модернізованих задля цього сучасних посівних комплексів.

«Цей агротехнологічний підхід успішно пройшов виробниче випробування й апробацію — двофазний спосіб внесення рідких добрив має добру перспективу в майбутньому», — зазначив Богдан Черемха.

Загалом посів з одночасним внесенням рідких комплексних стартових добрив був здійснений на 92% сумарної площі соняшнику і кукурудзи.

«Сьогодні посіви всіх культур знаходяться в доброму стані: проводиться догляд за посівами озимої пшениці, озимого ріпаку та ярих культур — внесення засобів захисту рослин, мікроелементів, позакореневе підживлення тощо. У боротьбі із бур«янами ефективно спрацювала ґрунтова та гліфосатна група гербіцидів. Наразі підприємства агрохолдингу налаштовують техніку для міжрядного догляду за посівами просапних культур та дробного підживлення рідкими азотними добривами з урахуванням інноваційних складових», — додає Богдан Черемха.


Для довідки: «Епіцентр Агро» входить в топ-7 найбільших агрохолдингів в Україні та обробляє 160 тис. га на Вінниччині, Хмельниччині, Тернопільщині, Черкащині, Житомирщині та Київщині. До його складу входять тваринницькі комплекси, насіннєві заводи та елеватори загальною потужністю 1,5 млн тонн.