Антимонопольний комітет відкрив справи проти Авангарда

21 травня 2020, 13:27 2151

Антимонопольний комітет України розпочав справи за ознаками вчинення групою «Авангард» (компанії, які належать або належали на момент вчинення дій Олегу Бахматюку) десяти порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

Про це йдеться у повідомленні відомства.

АМКУ встановив, що протягом двох попередніх років одна з компаній групи «Авангард» збільшила кількість філій за рахунок оренди (суборенди) птахофабрик у:

- с.Телешівка Рокитнянського р-ну Київської обл.;

- с.Мліїв Городищенського р-ну Черкаської обл.;

- с.Петропавлівка Городищенського р-ну Черкаської обл.;

- Ковтунівській сільській раді Золотоніського р-ну Черкаської обл;

- с-щі Відрадне Запорізького р-ну Запорізької обл.;

- с.Старовірівка, Шевченківського р-ну Харківської обл.;

- с.Охоче, Нововодолазького р-ну Харківської обл.

Після отримання активів у користування, «Авангард» розпочав на них виробництво курячих яєць.

«Згідно з чинним законодавством набуття контролю над більшістю з цих фабрик потребувало дозволу Антимонопольного комітету. Однак набувачі за таким дозволом не зверталися, що вказує на ознаки порушення статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», — пояснили у відомстві.

Також зазначається, що АМКУ дізнався про ці факти, проводячи дослідження ринку яєць курячих у шкарлупі. Оскільки група компаній «Авангард» є одним з найпотужніших учасників цього ринку та найбільшим виробником сухих яєчних продуктів в Україні, комітет має оцінити вплив виявлених транзакцій на конкуренцію. Зокрема, АМКУ встановить, яким чином виявлені концентрації вплинули на ринкові частки групи «Авангард» та чи не призвели вказані дії до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції на задіяних товарних ринках.

Антимонопольний комітет розпочав збір та аналіз доказів у цих справах.


Для довідки: «Авангард» — одна з найбільших агропромислових компаній України, що спеціалізується на виробництві курячих яєць і сухих яєчних продуктів. Компанія займає 49% промислового ринку яєць і 91% ринку сухих яєчних продуктів в Україні. Поголів'я курей-несучок AVANGARDCO IPL одне з найбільших в світі.