росія маніпулює даними ФАО

23 червня 2022, 15:05 1237

росія маніпулює інформацією Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), аби відбілити свою роль у створенні продовольчої кризи.

Про це заявив речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко, коментар якого опублікований на сайті МЗС.

«Мовляв, за даними ФАО, за підсумками 2021/2022 сільськогосподарського року обсяг виробництва зернових в світі очікується на рівні 2,8 млрд т, що перевищує аналогічний показник попереднього сезону. В блокуванні зерна або зростанні цін винна, звісно, не Росія. На переконання російських дипломатів, винні систематичні «помилки» Заходу в плануванні сільськогосподарської політики та «нелегітимні» санкції», — зазначив він.

Такий підхід, за словами дипломата, яскраво ілюструє тактику підтасовування фактів. 

«По-перше, виробництво зерна в світі дійсно зростає, але зростає і споживання. Насправді споживання зростає в 1,3 рази швидше, ніж виробництво. 

По-друге, обсяг торгівлі зерном падає, а не зростає. За даними ООН, в сезоні 2020/2021 року обсяг торгівлі склав 479,3 млн т, а в 2021/2022 році — вже 475,4 млн т. 

По-третє, і найголовніше, суттєва частина українського зерна врожаю 2021/2022 року зараз недоступна для споживачів через блокування російською армією українських портів. Ба більше, незважаючи на високі обсяги виробництва, деякі країни нині обмежують експорт зернових задля мінімізації руйнівних наслідків російської агресії та ґарантування своєї продовольчої безпеки», — пояснює Ніколенко.

На його думку, така негативна тенденція буде лише поглиблюватися. ФАО прогнозує подальше зменшення обсягів виробництва, споживання, запасів та торгівлі зерновими.