Країни, які купуватимуть вкрадене в України зерно, стануть співучасниками злочину

20 травня 2022, 11:07 1524

Джерело фото: agronews.org

Держави, котрі купуватимуть у росії викрадене в України зерно, вважатимуться причетними до злочину.

Про це заявив у четвер в Раді Безпеки ООН під час відкритих дебатів щодо продовольчої безпеки радник Постпреда України при ООН Сергій Дворник, передає «Укрінформ».

Дипломат зазначив, що росія, розв’язавши війну, завдала удару по глобальній продовольчій безпеці, оскільки близько 400 млн осіб у світі, переважно на Близькому Сході, у Північній Африці та Азії, залежать від поставок зерна та олії з України. Експорт майже зупинився через блокування росією портів на Чорному морі.

За його словами, ще однією загрозою з боку росії є конфіскація українського зерна для власного споживання або нелегального продажу на міжнародних ринках.

«Розкрадання запасів продовольства з території незалежної суверенної держави є одним із аспектів мародерства», — додав Дворник.

Російські окупанти вже вкрали щонайменше 400-500 тис. т зерна. При цьому майже всі кораблі із зерном, що виходять із Севастополя, завантажені краденою українською продукцією, зауважив дипломат.

«Україна вже попередила країни-споживачі, що партії зерна, які експортує росія, можуть містити крадене українське зерно. Будь-яка країна, яка свідомо купує це зерно, вважатиметься причетною до злочину», — сказав він.

Дворник наголосив, що не повинно бути жодних сумнівів у тому, хто відповідає за можливий голод мільйонів людей в Азії, Африці та інших частинах світу й на окупованих територіях України.

Україна, за його словами, також рішуче відкидає будь-які маніпулятивні заяви про те, що санкції проти росії нібито унеможливлять ефективне розв’язання проблеми експорту сільськогосподарської продукції. Міжнародна спільнота вже зробила відповідні висновки, зауважив він.