ФАО: Продовольство подорожчало уперше за 7 місяців

05 квітня 2024, 14:47 1212

Загальний показник світових цін на продовольство у березні зріс на 1,1%, що стало першим зростанням за останні сім місяців.

Як повідомляє Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО), це стало можливо завдяки зростанню міжнародних котирувань на рослинні олії, молочні продукти та м'ясо.

Так, Індекс продовольчих цін ФАО в березні склав 118,3 пункту, що на 7,7% нижче від відповідного показника рік тому. 

У березні індекс цін ФАО на рослинні олії став лідером зростання, збільшившись на 8% порівняно з лютим і досягнувши річного максимуму на тлі зростання котирувань на пальмову, соєву, соняшникову та ріпакову олії. Світові ціни на пальмову олію зросли через сезонне скорочення виробництва в провідних країнах-виробниках та стійкий внутрішній попит у Південно-Східній Азії, тоді як ціни на соєву олію відновилися після багаторічного зниження завдяки високому попиту з боку біопаливного сектору, зокрема в Бразилії та Сполучених Штатах Америки. 

Індекс цін на молочні продукти зростає шостий місяць поспіль, збільшившись на 2,9% порівняно з лютим, завдяки зростанню світових цін на сир та масло. 

Водночас індекс цін на м'ясо також зріс, збільшившись на 1,7% порівняно з попереднім місяцем, при цьому міжнародні ціни на м'ясо птиці, свинину та яловичину зросли. 

Індекс цін на зернові, навпаки, знизився на 2,6%, що в середньому на 20% нижче його показника в березні 2022 року. Падіння було спричинене зниженням світових експортних цін на пшеницю, які знизилися через гостру експортну конкуренцію між Європейським Союзом, російською федерацією та Сполученими Штатами Америки, що посилюється через скасування закупівель з боку Китаю. Експортні ціни на кукурудзу в березні зросли частково через логістичні труднощі в Україні, тоді як індекс цін ФАО на рис знизився на 1,7% на тлі низького світового попиту на імпорт. 

Також у ФАО зазначають, що індекс цін на цукор знизився на 5,4% порівняно з лютим, причому падіння здебільшого було зумовлене переглядом у бік збільшення прогнозу виробництва цукру в Індії у сезоні 2023-2024 року та покращенням темпів збору врожаю в Таїланді.