Ягідним кооперативам Львівщини виділили 5 млн грн: документи приймають до травня

15 квітня 2024, 14:55 1091

Ягідні сільськогосподарські кооперативи Львівщини можуть отримати держпідтримку з обласного бюджету.

Про це говориться у повідомленні Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА у Facebook.

Кошти на підтримку ягідним кооперативам на закупівлю або відшкодування витрат на садивний матеріал, системи крапельного зрошення, добрива, засоби захисту рослин у межах Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства на 2021–2025 роки надаватимуться через комісії районних державних адміністрацій.

Перелік документів, які сільськогосподарським кооперативам необхідно подавати до РДА, за посиланням

Протягом квітня 2024 року сільськогосподарським кооперативам необхідно звернутись до райдержадміністрацій та надати інформацію про закладення ягідних насаджень або про плани закладання таких плантацій поточного року. До 1 травня РДА повинні надати до департаменту агропромислового розвитку зведену інформацію про потребу субвенції РДА, зокрема про кількість кооперативів, які виявили бажання одержати бюджетну підтримку, площу ягідників та розрахункову потребу у субвенції з розрахунку на 1 га ягіднику. 

«Кооперативам-претендентам на фінансову підтримку необхідно якнайшвидше надати інформацію до РДА, оскільки наступний розподіл коштів субвенції відбудеться через 6 місяців і лише за наявності вільних коштів на цей напрям підтримки», — наголосила директор департаменту Тетяна Гетьман.

Уточнюється, що в межах комплексної програми право на отримання фінансової підтримки мають діючі та новостворені сільськогосподарські кооперативи, серед членів яких є не менше 3 осіб — ветеранів/ветеранок та/або суб’єктів підприємництва, засновником яких є ветеран/ветеранка. 

Діють два напрями підтримки сільськогосподарських кооперативів, та кооперативи можуть обрати один із напрямів за бажанням: 

  • бюджетні кошти для майбутніх витрат на створення ягідних насаджень; 
  • відшкодування витрат на закладання ягідників. 

Загальний бюджет програми — 5 млн грн.