Виробники аквакультури на Львівщині можуть отримати до 200 тис. грн

16 лютого 2022, 15:59 418

Підприємництва галузі рибництва Львівщини у 2022 р. зможуть отримати відшкодування вартості рибопосадкового матеріалу для відтворення та зариблення водойм, дотації на площу зариблених водних об’єктів.

Це передбачає Комплексна програма підтримки та розвитку сільського господарства Львівської області на 2021-2025 рр,, говориться у повідомленні Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА.

Виробники аквакультури, які придбавають у поточному році племінний матеріал риб (мальок (однорічка і дворічка), ремонтний молодняк)) для відтворення маточного поголів’я та зариблення водойм зможуть отримати  коштами обласного бюджету відшкодування в розмірі 50% їхньої вартості, в межах 40 грн/кг  — для рослиноїдних порід риб та 50 грн/кг — для коропових та інших порід риб, окрім цінних порід. Максимальна сума відшкодування — 200 тис. грн одному суб’єкту господарювання.

Водночас для суб’єктів підприємництва у галузі рибництва, які займаються вирощуванням товарної риби на відкритих водоймах, програмою передбачена дотація на площу зариблених водних об’єктів  у розмірі  до 5000 грн на гектар. Максимальна площа зариблених водних угідь обмежується 10 га для одного суб’єкта підприємництва.

В ОДА зазначили, що під вирощування аквакультури в області залучили 5,3 тис. га площ водного дзеркала, з яких зариблено 2,2 тис. га. За останні 5 років виробництво продукції аквакультури зменшилось на 5,1%, хоча загалом по країні спостерігається зростання споживання риби, і цей попит здебільшого задовольняється імпортною продукцією.

Виробники аквакультури також можуть:

  • залучати пільгові кредити під 5 % річних  на розвиток бізнес-проєктів;
  • відшкодовувати у розмірі 1,5 облікової ставки Національного банку України відсотки за кредитами, залученими в банківських установах, та відсотки (комісії) за супроводження договорів фінансового лізингу.