Удосконалення державної програми «5-7-9», які відбулися наприкінці минулого року, дозволять користуватися нею середньому бізнесу.

Про це в ефірі одного з українських телеканалів заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко, йдеться у повідомленні міністерства.

За його словами, зміни передбачають підвищення максимального рівня річного доходу до еквіваленту €20 млн.

«Ми практично пішли ще й у середній бізнес. Ми ввели градальну систему: для більших підприємств — менший відсоток, для менших підприємств — трохи більший відсоток, який може компенсуватися», — прокоментував міністр.

Крім того, було лібералізовано умови кредитів; послаблено вимоги щодо збереження робочих місць і заробітної плати; встановлено пільгові умови для представників бізнесу з медичного виробництва, торгівлі та оборотного капіталу до 3%; врегульовано питання можливості поєднання різних видів державної підтримки.  

Також міністр акцентував увагу на новому інструменті, який був впроваджений у кінці минулого року, а саме — на портфельних гарантіях.

«Із 5 млрд грн портфельних гарантій минулого року 3,8 млрд грн вже передано банкам. І банки в першому і другому кварталі зможуть розширити програму кредитування», — додав Ігор Петрашко.

Мультимедіа