За 7 років Держгеокадастр вивів у вільний обіг 700 тис. га землі

16 жовтня 2020, 13:25 2092

За останні 7 років, поки Держгеокадастр розпоряджався землею, через схему безоплатної приватизації виведено понад 700 тис. га угідь сільськогосподарського призначення.

Про це під час «Reform Talks Енергія Змін» розповів голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, уповноважений президента України з земельних питань Роман Лещенко.

За його словами, ця земля стала власністю особистих селянських господарств, і знаходиться у вільному обігу – з можливістю купувати і продавати, зокрема, і іноземцям.

«Для мене головною задачею є наведення елементарного порядку у цій сфері. Зробивши це, ми отримаємо базовий ресурс, з яким Україна зможе розвиватися», – зазначив Лещенко.

На його погляд, важливим кроком у цій сфері є земельна децентралізація – передача повноважень розпоряджатися державними землями на місця.

N.B. Енергія змін: як бути ефективним лідером та не зійти з дистанції

«Хоча вікно можливостей є не досить великим, момент реалізації земельної реформи настав. Сьогодні ми завершуємо інвентаризацію земель державної форми власності та фіналізуємо процес передачі громадам», – сказав голова Держгеокадастру.


Наталія Рекуненко, AgroPortal.ua