Процесс обучения никогда не завершается. А это значит, что вопрос сочетания образования и работы актуален не только для студентов.

*Текст подається мовою оригіналу

Як балансувати між роботою та навчанням, ефективно поєднувати різні сфери діяльності, все встигати та не вигоріти? 

Змиріться з тим, що все встигнути неможливо

Ви знаходитеся в системі обмежень, ваше завдання — встигати те, що дійсно важливо. Це про пріоритезацію, планування та структурування. Про тайм-менеджмент, управління рішеннями та своєю ефективністю. Пам'ятайте: відчуття, що ми нічого не встигаємо, завжди викликано очікуванням, що ми можемо встигнути все.

Щоб не карати себе за «втрачені можливості», розставте пріоритети та використовуйте їх як фільтр для ваших справ і дій. І в моменті, і глобально. Завжди бачте межу між головним і другорядним. І завжди розумійте, що для вас важливіше та від чого ви відмовитеся, якщо обставини все ж таки змусять вас зробити вибір.

Розставте чіткі межі між роботою та навчанням

На роботі забувайте про навчання, а на навчанні — про роботу. Не намагайтеся одночасно і працювати, і вчитися. Робіть все, щоб нарешті відмовитися від режиму багатозадачності. Концентруйтеся на одній справі, тренуйте самоорганізованість, залишайтеся продуктивними. Кожній діяльності — свій час. І так у всьому.

Адаптуйте графік під себе

Гнучкий графік навчання або роботи в наш час — справа звична. В університеті ви можете навчатися у другу зміну, оформити вільне відвідування або перейти на заочну форму навчання, а курси, тренінги та освітні програми можете відвідувати вечорами або у вихідні дні.

Сучасний ринок праці також пропонує безліч варіантів для адаптованого графіка — неповна зайнятість, віддалена робота, позмінна робота. Крім того, навіть full-time зайнятість в офісі часто передбачає гнучкі умови.Створіть комфортний для себе графік, оптимізуйте процеси навчання та роботи, ефективно поєднуйте ці напрямки діяльності та тримайте баланс.

Будьте реалістами та тверезо оцінюйте себе

Відчуття постійного незадоволення собою з'являється через неправильну оцінку своїх можливостей, здібностей, ресурсів, часу. Ми очікуємо від себе занадто багато. Ставте досяжні цілі, призначайте реальні дедлайни, вчіться говорити «ні», приймайте свої слабкі сторони та дозвольте собі помилятися.

Головне — позбудьтеся «синдрому відмінника», будьте менш вимогливі до себе, навчіться протистояти перфекціонізму.

Шукайте точки дотику

«Витягуйте» з отриманих знань у навчанні ті, що можуть бути корисними на роботі. І навпаки. Адже саме в цьому й полягає мудрість у здобутті досвіду — вміння застосувати на практиці отримані знання. І, повірте, робити це можна навіть у тому випадку, якщо сфери діяльності не зовсім перетинаються.

Влаштовуйте собі вихідні не за календарем 

Візьміть відгул на роботі та прогуляйте навчання, якщо відчуваєте в цьому необхідність. Позаплановий вихідний дозволить перезавантажитися, набратися сил, повернутися в ресурсний стан і працювати та навчатися ще продуктивніше.

І пам'ятайте, що точно не варто жертвувати сном заради роботи або навчання, а відпочинок не повинен конкурувати з вашими справами. Іноді необхідно зменшити оберти та просто зупинитися. 


AgroPortal.ua за матеріалами The point.rabota.ua