Самоаналіз Аграрного комітету ВРУ: Сергій Хлань

28 грудня 2017, 06:00 2502

AgroPortal.ua продовжує серію матеріалів про результати діяльності народних депутатів, членів Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин за останній рік. Головні критерії — основні розроблені законопроекти і плани на законотворчу роботу.

Сьогодні на порядку денному — член Аграрного комітету з Херсонщини Сергій Хлань, який відзначився за останній рік значними напрацюваннями в сфері зрошення, особливо важливого для південних посушливих областей країни, а також законопроектів про лісове господарство та земельні відносини.

Про власну депутатську діяльність

«Головне моє завдання як депутата-мажоритарника — не допустити приватизацію Магістральної зрошувальної системи на Херсонщині. Не вдалося — запустити ринок землі. Тобто ми не змогли запустити найважливішу реформу України. При цьому частка агросектору у ВВП України у 2016 році склала 20%, тому можна стверджувати, що в цілому робота в цьому напрямку задовільна.

Якщо ж брати до уваги роботу в цілому — роботою задоволений, оскільки прийнято багато необхідних законів. Так, деякі найважливіші реформи — медична, судова, пенсійна — залишаються нереалізованими, проте це більше відноситься до політичних інтриг, ніж до ефективності роботи Верховної Ради.

Про розроблені законопроекти

«Як представник Херсонщин зосередився на створенні умов для роботи аграрного сектору, оскільки він є пріоритетним для Херсонщини. В цьому напрямку найголовніше завдання — розвиток зрошення як головного чинника ефективного аграрного сектору.

  • Заборона приватизації Каховського магістрального каналу — «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони приватизації об'єктів інженерної інфраструктури меліоративних систем та земель, на яких ці об'єкти розташовані». Законопроект прийнятий.
  • Законопроект спрямований на захист лісосмуг, які виконують функцію захисту земель від вітряної ерозії, що для Херсонщини є одним з найпотужніших факторів, які впливають на агарний сектор. «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо забезпечення збереження і ефективного використання полезахисних лісових смуг та інших захисних насаджень.» Законопроект не прийнятий.
  • Законопроект направлений на стимулювання аграріїв проводити роботи з будівництва зрошувальної мережі на землях, які вони орендують. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення мінімального строку оренди земельних ділянок сільгосппризначення, на яких проводиться гідротехнічна меліорація». Законопроект прийнятий.
  • Законопроект направлений на створення умов для створення робочих місць в селах. «Про сільськогосподарську кооперацію».
  • Найголовніший законопроект, який є ключовим для старту земельної реформи, — «Про обіг земель сільськогосподарського призначення». Законопроект наразі на розгляді».

Про галузі, які потребують доопрацювання

«Питання земельної реформи, що є одним з найважливіших факторів економічного зростання, захист лісосмуг та розвитку зрошення, ці питання напряму пов'язані із земельною реформою».

Про оцінку роботи всього комітету

«Якщо говорити про висновок щодо реалізації земельної реформи, то Аграрний комітет не повною мірою працює в цьому напрямі».

Про балотування на наступний термін і плани

«Так, наразі є плани балотуватися на повторну каденцію».


Наталія Ключнікова, AgroPortal.ua