Міжнародні Дні поля DLG в Україні: п’ять причин, чому варто відвідати подію

15 травня 2019, 07:05 3372

Інвестиції у високопродуктивні машини і технології виправдовують себе, тільки якщо вони задовольняють біологічні потреби польових культур в умовах конкретного господарства. Коротко і ясно: створюють оптимальні умови для проростання насінини, формування та дозрівання врожаю.

Завдання виставки «International Field Days Ukraine | Міжнародні дні поля в Україні», що відбудеться 19-21 червня у смт Дослідницьке, — показати сучасні технології рослинництва у взаємодії. Під фаховим супровідом DLG учасники виставки разом з німецькими та українськими експертами вирішують ці завдання та дають відповіді на актуальні питання виробництва.

Причина 1. Щоб розумітись на структурі ґрунту

Ґрунт є основою сільськогосподарського виробництва. Ґрунт є місцем розвитку сільськогосподарських культур, накопичувачем вологи та поживних речовин і водночас магістраллю для руху сільськогосподарської техніки. При виконанні агротехнічних заходів потрібно враховувати фізичні, хімічні та біологічні властивості ґрунту, щоб сформувати оптимальні умови розвитку для рослини. При основному обробітку, сівбі, внесенні добрив, засобів захисту, збиранні технічні агрегати створюють надзвичайно велике навантаження на ґрунт. Ущільнення мають негативний вплив на життєдіяльність мікроорганізмів та перешкоджають розвитку кореневої системи та нормальній циркуляції повітря та вологи між горизонтами.

Ці взаємозв’язки просто і наочно пояснюються на ґрунтовому розрізі. Тут же можна отримати поради щодо правильного вибору машин та агрегатів і шин до них, а найголовніше — щодо простих методів діагностики полів на наявність ознак ущільнення.

Рис. 1. Ґрунт зі здоровою структурою				Рис. 2. Ущільнений ґрунт
Рис. 1. Ґрунт зі здоровою структурою                                                                Рис. 2. Ущільнений ґрунт

Причина 2. Щоб оптимізувати живлення рослин

Ґрунт є місцем накопичення поживних речовин, необхідних для росту рослин. Поживні речовини з мінеральних часточок ґрунту та гумусу з ґрунтовою вологою потрапляють до організму рослин. Розуміння того, яка кількість, склад і доступність поживних речовин у ґрунті, є основою для науково обґрунтованого розрахунку потреб у внесенні добрив.     

В сучасному виробництві неможливо обійтися без точних даних значень pH і вмісту поживних речовин на окремих ділянках, щоб забезпечити збалансоване живлення рослин протягом усього вегетаційного періоду. Потрібно постійно контролювати доступність та потребу в азоті й регулювати її підживленнями.

Аналіз рослин протягом вегетації надає інформацію про результати попередньо вжитих заходів та є основою для прийняття рішень стосовно подальшого плану кореневого або листового підживлення. 

Про методики аналізу та техніку для пробовідбору можна буде дізнатися на стендах учасників та в рамках заходів ділової програми. На спеціальній експозиції буде представлено, як розрахувати план внесення добрив на основі даних сучасного аналізу ґрунту та рослин, та показано методи внесення розкидачами та обприскувачами. Також будуть надані рекомендації щодо вибору форсунок для обприскувачів та показані сучасні системи внесення рідких добрив.  

Причина 3. Щоб дізнатись більше про біологію ґрунту         

Ґрунт не є стерильним субстратом. В ньому вирує життя. Гриби, бактерії, малі тварини розкладають рослинні рештки і гумус і перетворюють поживні речовини у доступні для рослин форми. Інтенсивність життя в ґрунті є ознакою його родючості. Життєдіяльність мікроорганізмів не тільки забезпечує рослини поживними речовинами, а й перешкоджає розвитку патогенів. Інтенсивному життю в ґрунті сприяють різноманітність культур у сівозміні, здорова структура ґрунту, надходження органічних речовин у ґрунт та підтримка нормального pH. На «International Field Days Ukraine | Міжнародні дні поля в Україні» учасникам пропонують спеціальні засоби для стимулювання життя в ґрунті. Організатори звертають увагу на ці важливі питання виробництва в діловій програмі.   

Причина 4. Щоб порівняти техніку в роботі

Обприскувач є важливою машиною в сучасному господарстві. Правильне застосування обприскувача є вирішальним при визначенні ефективності застосованих засобів. Високовартісні засоби захисту рослин при нерівномірному внесенні стають малоефективними. Коли штанги обприскувача нестабільні, швидкість руху зменшують, внаслідок чого знижується продуктивність: витрати зростають, не дотримуються оптимальні терміни виконання робіт.       

На» International Field Days Ukraine | Міжнародні дні поля в Україні» на стандартній трасі з перешкодами буде продемонстровано стабільність роботи обприскувачів різних виробників.

Причина 5. Щоб керувати нормами внесення добрив

В сучасних розкидачах добрив можна варіювати норми внесення. Сенсори визначають стан рослини під час руху і миттєво визначають потребу в поживних речовинах і через автоматизовану систему змінюють налаштування в дозуючому апараті. Таким чином можна попередити понаднормове живлення добре розвинутих рослин і водночас внести більшу норму на ділянки, що потребують цього. Окрім заощадження мінеральних добрив, це дозволяє досягнути більш рівномірного достигання та підвищити ефективність збирання. 

На демонстраційному майданчику буде продемонстровано розкидач добрив у роботі.

«International Field Days Ukraine | Міжнародні дні поля в Україні» — не просто виставка «під відкритим небом», це платформа для поширення всебічної інформації про рослинництво. Наш принцип — «рослинництво наживо», що надає нам набагато більше можливостей для демонстрації, ніж виставки в приміщеннях і на асфальті.


AgroPortal.ua за матеріалами International Field Days Ukraine