Go for Innovation, або Чи стане машина розумнішою за людину?

25 листопада 2019, 06:31 3291

Уже сьогодні потреба в підвищенні точності й автоматизації сільськогосподарської техніки активно зростає. Виробники техніки впевнені, що в найближчому майбутньому забезпечення оптимального розвитку зі стійкою врожайністю і якістю можна досягти завдяки «залізу» та інноваціям, в той же час знижуючи витрати на ЗЗР і добрива.

Забезпечити врожайність, зменшити витрати і зберегти навколишнє середовище — таку мету ставить перед собою один із провідних виробників техніки AMAZONE.

AMAZONE 4.0: цифровізація процесів

Цифровізація для підвищення точності, комфорту в управлінні та прозорості AMAZONE 4.0 — ключове поняття для швидкозростаючої цифровізації та створення мережі всіх виробничих процесів у сільському господарстві. Диференційоване посекційне і пофорсункове включення і застосування аплікаційних карт — вже нинішній рівень техніки. Але компанія AMAZONE, представивши обприскувач UX-AmaSpot, вже сьогодні пропонує рішення, при якому завдяки сенсорній техніці та спеціальній технології форсунок можна розпізнати окремі рослини і обробити їх, досягаючи економії до 80%.

Колаборація для результату

Унікальною розробкою компанії спільно з партнерами став датчик AmaSense, який дозволяє визначити актуальну температуру і вологість повітря на посівах.

З кожним проходом обприскувача з датчиком AmaSense Weather накопичується інформація про конкретні ділянки та мікроклімат і потім використовується як додаткова до даних про ґрунт і супутникової інформації для подальшого планування зон із різним потенціалом врожайності. Всі експертні системи мають можливість доступу до цих даних через NEVONEX і пропозиції інноваційних рішень для фермерів.

Ще одним інноваційним проривом для агроринку стала програма, яка на даний момент об'єднала 12 виробників техніки — додаток myAgrirouter — сполучна ланка між ISOBUS-терміналом управління AmaTron 4 і платформою даних.

За рахунок створення точки доступу через смартфон дані, такі як аплікаційні карти або дані завдань, можуть через додаток myAgrirouter передаватися від будь-якої системи Farm Management Information System (FMIS) на термінал AmaTron 4, який оснащений WLAN-роз'ємом. Оброблювані завдання можуть відображатися на AmaTron 4 і передаватися для документування через додаток myAgrirouter в систему Farm Management Information System.

Потрібно зазначити, що всі дані зашифровуються і передаються відповідному партнеру в абсолютно захищеному вигляді. Це можуть бути машини, системи управління фермою, додатки та їхні розробники, фермери, консультанти, підрядники, виробники добрив або інші учасники виробничого ланцюжка. При цьому дані тільки передаються і не зберігаються тривалий час.


 
Віртуальна і доповнена реальність

У цьому році компанія AMAZONE оновила і представила нові концепції додатків.

MySpreader — більш точний розподіл добрив, особливо змішаних.

SmartService 4.0 — розширення процесів навчання в галузі технічної сервісної служби, підтримка партнерів зі збуту і клієнтів при проведенні ремонту та технічного обслуговування з технологіями віртуальної та доповненої реальності.

Спілкування із сервісною підтримкою, яка потрібна фермеру тут і зараз, можна провести в онлайн-режимі. Наприклад, фермер фотографує проблему, сервісна служба в онлайн-режимі не тільки спілкується з клієнтом, але і позначає на фотографії в реальному часі, зробивши основний акцент на проблемі. Такого Ілон Маск ще не бачив :)

Ще одним кроком для оптимізації став оновлений сайт компанії, де кожен клієнт може зареєструватися, створивши свій особистий кабінет. Там можна знайти інструкцію з експлуатації конкретної машини, каталог запчастин, рекомендації, навчальні відео з налаштування та експлуатації.

Надалі з'явиться можливість комунікації з дилером і сервісною підтримкою, здійснення замовлення запчастин, реєстрації гарантії. Тобто швидкий і інноваційний канал комунікації: аграрій — дилер — виробник.

 Джерело фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

Наступна розробка EasyMix — просте налаштування і оцінка змішаних добрив.

У додатку mySpreader є додаткова функція, яка пропонує рекомендації з налаштування для змішаних добрив.

Функція EasyMix пропонує можливість отримання «компромісу» при наявності різних сумішей. В меню вибору користувач обирає компоненти, які потрібно розподілити. Додаток показує, наскільки окремі компоненти поєднуються один з одним, і чи є «компромісний варіант» налаштування для речовин, що розподіляються.

Інтелектуальне рослинництво

З агротехнічної точки зору немає чіткої межі між екологічним і традиційним сільським господарством. Перехід дуже плавний. Але сьогодні аграрна галузь все частіше ставить в центр прийняття рішень інтелектуальне рослинництво.

Механічна техніка для захисту рослин набуває все більшого значення завдяки високоточним камерам, GPS-техніці та підвищенню продуктивності при економії 40-60% засобів захисту рослин.

Прикладом може служити точкове включення секцій AmaSelect для диференційованої боротьби з бур'янами на підставі високоточних зображень з БПЛА. Завдяки спільному проєкту SmartSprayer вдається автоматично розпізнавати бур'яни в режимі реального часу з використанням камер (Bosch) за допомогою програмного забезпечення (xarvioTM).

Технологія AmaSelect Spot дозволяє точково (вибірково) обробляти бур'яни на полі. Відповідно дроном робиться обліт поля, система розпізнає бур'яни, формує карту завдання, тоді вже обприскувач заходить і робить точкове обприскування конкретно там, де є бур'яни.

Джерело фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

Ще одним більш швидким рішенням боротьби з бур'янами стане сенсорна камера, яка розпізнає бур'яни за допомогою штучного інтелекту. Камера «відокремлює» на полі культурні рослини від бур'янів. Активне світлодіодне освітлення забезпечує процес розпізнавання вдень і вночі. Камера сканує область розміром 1,10 м, причому розшифрування можливе в чотирьох сенсорних зонах з інтервалом 25 см.

Сьогодні дуже гостро стоїть питання автоматизації всіх процесів і зведення до мінімуму участі оператора в прийнятті рішень. Зокрема, компанія AMAZONE з інноваційними рішеннями в усіх компетентних сферах має на меті стати партнером для фермера і допомогти йому бути ефективним завдяки інтелектуальному рослинництву.

Питання тільки — чи стане машина розумнішою за людину?

Джерело фото: AgroPortal.ua Компанія AMAZONE на виставці Agritechnica
Джерело фото: AgroPortal.ua
Компанія AMAZONE на виставці Agritechnica

Наталія Помянська, AgroPortal.ua