Злиття KMZ Industries і Variant Agro Build: 12 запитань щодо угоди

24 травня 2021, 06:42 5093

Новина про злиття елеваторного напрямку компанії ТОВ «Варіант Агро Буд» із ПрАТ «Карлівський машинобудівний завод» стала однією з топових цієї весни. Інтерес до події підігрівається й тим, що до угоди її учасники відчайдушно конкурували.

AgroPortal.ua вдалося поспілкуватися одразу з обома акціонерами об'єднаної компанії — Андрієм Носком і Даніілом Шуфані, дізнатися подробиці та розставити всі крапки над «і»: які вигоди отримують елеваторники від такого об'єднання і ще безліч запитань у форматі бліцопитування.

На фото зліва направо: Саїд Шуфані і Данііл Шуфані - співвласники Variant Agro Build; Томаш Фіала, генеральний директор Dragon Capital; Андрій Носок, керуючий директор напрямку прямих інвестицій Dragon Capital
На фото зліва направо: Данііл Шуфані і Саїд Шуфані - співвласники Variant Agro Build; Томаш Фіала, генеральний директор Dragon Capital; Андрій Носок, керуючий директор напрямку прямих інвестицій Dragon Capital
Джерело фото: прес-служба KMZ Industries

Отже, саме злиття, а не поглинання? Адже 80/20 — частки нерівнозначні…

Андрій Носок: Так, відбулося саме злиття, або, якщо говорити «неюридичною» мовою, об'єднання компаній.

У результаті угоди 20% акцій KMZ Industries перейшли до юридичної особи, що контролюється сім'єю Шуфані, а всі активи елеваторного напрямку «Варіант Агро Буд» до кінця 2021 року перейдуть до KMZ Industries.

80% акцій KMZ Industries як об'єднаної компанії, як і раніше, контролюватиме інвестиційна компанія Dragon Capital.

Тож обидва власники залишаються «в ділі»?

Данііл Шуфані: Однозначно. Сім'я Шуфані, так само, як і Dragon Capital, бачить великі перспективи у виробництві елеваторного обладнання, які ми тепер зможемо ще більш ефективно реалізувати завдяки об'єднанню.

Найкраще тому підтвердження — це те, що ми залишаємося значним акціонером об'єднаної компанії та докладатимемо усіх зусиль задля розвитку спільного бізнесу. Ми разом працюватимемо на благо об'єднаної компанії, у процвітанні якої зацікавлені.

Для ринку звістка про об'єднання була більш ніж неочікуваною. І навіть позитивні зміни, якщо вони несподівані, часто трактуються по-різному…

Андрій Носок, керуючий директор напряму прямих інвестицій Dragon Capital
Андрій Носок, керуючий директор напряму прямих інвестицій Dragon Capital 
Джерело фото: прес-служба KMZ Industries

Андрій Носок: Новина виключно позитивна, потужна і, впевнений, знакова для ринку.

Ціль об'єднання — створити безумовного лідера на ринку елеваторного обладнання з найкращою командою, ще більш потужним виробництвом та інноваційною складовою. Гравця, якому буде набагато простіше одержувати перемоги в тендерах на великі замовлення в конкуренції із глобальними компаніями в нашій галузі. Гравця, який матиме для цього в рази більше можливостей. Компанію, яка пропонуватиме клієнтам найвищу якість, найякісніший сервіс і щоразу знову переконливо доводитиме, що продукція, яку ми пропонуємо клієнтам, є світового рівня та оптимальним рішенням завдань замовників.

Що стосується несподіванки, то насправді можливість цієї угоди обговорювалася останні півтора року. Оскільки обидві компанії були прямими конкурентами, перемовини тривали досить довго і, зрозуміло, вимагали пропрацювання багатьох деталей. Зрештою маємо позитивний результат: укладену угоду про об'єднання й чіткий план поетапної реалізації процесу злиття.

І як же він виглядає? Часто коли виникає щось нове, старе має зникнути. Це стосуватиметься команди, одного з брендів чи асортименту?

Данііл Шуфані, співвласник Variant Agro Build
Данііл Шуфані, співвласник Variant Agro Build
Джерело фото: прес-служба Variant Agro Build

Данііл Шуфані: У жодному разі. Люди, професіонали — найцінніше, що отримала об'єднана компанія. І це не якісь там красиві слова. Чітка позиція акціонерів і одне з першочергових завдань — максимальне збереження команди обох бізнесів. Причому збереження на всіх рівнях. Співробітники відділів продажу, інженерно-конструкторський склад та інших підрозділів — усі працюватимуть як одна команда, матимуть змогу розвиватися в рамках великої потужної компанії, що лідирує на ринку елеваторного обладнання.

Повірте, це буде справжня синергія досвіду: досвіду розробок обладнання, виробництва та експлуатації, досвіду управління командами на всіх рівнях, досвіду роботи з клієнтом і багато-багато іншого. Синергія, що дасть надзвичайно потужний ефект і дуже щедрі плоди.

А обладнання? Пропонуватимете лінійку якої із компаній?

Андрій Носок: Об'єднана компанія зберігає та планує використовувати обидва бренди — KMZ Industries та Variant Agro Build — і одразу після угоди пропонуватиме клієнтам асортимент обох лінійок обладнання.

Якщо говорити про перспективи, то згодом, завдяки тій самій синергії досвіду і професіоналізму команд, про яку вже говорили, планується створити одну, більш сучасну лінійку елеваторного обладнання, яка візьме найкраще з обох.

Один з об‘єктів KMZ Industries
Один з об‘єктів KMZ Industries 
Джерело фото: прес-служба KMZ Industries

До речі, про клієнтів. Новина про об'єднання у багатьох викликала схвалення, а декого змусила і похвилюватися. Що буде з уже укладеними контрактами? Хто нестиме зобов'язання за ними, і чи не зміняться умови?

Данііл Шуфані: Жодних причин для хвилювання, запевняю вас. Ми на ринку всерйоз і надовго, і об'єднання лише підтверджує цей наш намір. Тож із кожним клієнтом підтримуємо найкращі відносини і відповідаємо за кожним нашим зобов'язанням.

Усі контракти, що вже укладені, будуть у повній мірі виконані за умовами цих контрактів. За це несе відповідальність та компанія, яка вказана виконавцем у відповідних угодах. Клієнти можуть бути спокійні: жодних змін умов цих договорів, і зокрема вартості обладнання, не передбачається. Так само, до речі, як і не планується перегляду цін через злиття двох компаній.

Виробництво продукції за договорами з клієнтами, укладеними до злиття, буде здійснюватися на відповідних виробничих майданчиках KMZ Industries і Variant Agro Build, у Карлівці та Харкові відповідно.

Один з об‘єктів Variant Agro Build
Один з об‘єктів Variant Agro Build 
Джерело фото: прес-служба Variant Agro Build

А хіба злиття не вплине на «місце проживання» виробничих потужностей «Варіант Агро Буд»? І головне  на можливість виготовити обладнання за зобов'язаннями за укладеним контрактами?

Данііл Шуфані: Угодою передбачено повністю завершити процес злиття до кінця поточного року. І саме ближче до завершення року, а не раніше, планується перенесення обладнання, яке використовувалося в елеваторному напрямку ТОВ «Варіант Агро Буд», із Харкова на майданчик у Карлівці (там зрештою буде сконцентроване усе виробництво). Отже матимемо достатньо часу, щоб виготовити на ньому все необхідне обладнання за вже укладеними зобов'язаннями перед клієнтами.

До речі, після передачі об'єднаній компанії елеваторного напрямку «Варіант Агро Буд» не припинить своєї діяльності, а сфокусується на виробництві зрошувального обладнання та інших напрямках у металообробці.

Після передачі обладнання офісу в Харкові у об'єднаної компанії не буде?

Андрій Носок: Буде. Плануємо відкрити додаткові офіси не лише в Харкові, а й у інших містах. Це допоможе забезпечити максимальну присутність об'єднаної компанії в різних куточках України, безпосередню територіальну близькість до клієнтів у різних регіонах, забезпечити ще більшу мобільність нашої компанії і, як уже говорили, максимально зберегти наявну команду обох учасників об'єднання.

Виробничі потужності компанії KMZ Industries
Виробничі потужності компанії KMZ Industries 
Джерело фото: прес-служба KMZ Industries

Віддаленість офісів не буде проблемою для комунікацій між співробітниками?

Андрій Носок: Об'єднані компанії й до цього мали представництва у різних регіонах, значну віддаленість між офісами і виробництвом тощо — така специфіка усіх виробників елеваторного обладнання і багатьох бізнесів у інших секторах економіки. І алгоритм роботи, управління процесами і взаємодії співробітників різних рівнів і напрямків у нас уже давно вибудуваний і відточений. Це, до речі, одна з причин, чому локдауни не впливали на внутрішню організацію роботи компаній.

Впевнений, цей досвід допоможе нам швидко об'єднати команди обох компаній.

Тож клієнти можуть бути спокійними?

Данііл Шуфані: Повністю. Для клієнтів обох учасників об'єднання мало що зміниться у звичній взаємодії. Вони так само зможуть обирати те елеваторне обладнання, якому надавали перевагу до цього, вести справу із тим самим менеджером і навіть вирішувати, за потреби, певні питання із тим самим акціонером. Адже, як уже говорилося, команда збережеться на всіх рівнях.

Андрій Носок і Данило Шуфані на виробничих потужностях KMZ Industries в Карлівці.
Андрій Носок і Данііл Шуфані на виробничих потужностях KMZ Industries в Карлівці 
Джерело фото: прес-служба KMZ Industries

Андрій Носок: Ми знаємо, наскільки важлива для клієнта грамотна комунікація. Наскільки важливі довіра, індивідуальний підхід, комфортна співпраця і справді партнерські довготривалі взаємовідносини. Наскільки важливе наше прагнення допомогти замовникові в розвитку, а не лише продати обладнання. Ця стратегія залишається провідною, і клієнти так само можуть розраховувати на неї.

Звісно, жодне інтерв'ю не обходиться без цифр. Можете поділитися показниками, із якими стартує об'єднана компанія? І, звісно ж, найближчими планами, теж у цифрах.

Андрій Носок: Згоден, цифри найкрасномовніші. Виробничі потужності об'єднаної компанії дозволятимуть виготовляти обладнання для 2 млн т зберігання на рік. А сукупний обсяг реалізації двох бізнесів уже цього року може досягти, або ж навіть перебільшити 1 млрд грн, адже обидва учасника об'єднання вдало почали рік. На момент підписання угоди про злиття компанії на двох мають підписаних договорів із клієнтами на понад 900 млн грн. До того ж, найближчими місяцями KMZ Industries має намір продовжити збільшувати портфель замовлень на цей рік.

Прецедентів такого об'єднання і до того ж таких потужних гравців на українському ринку елеваторного обладнання ще не траплялося. Цікаво буде спостерігати за процесом злиття і результатами такого рішення. Ділитиметеся з нами?

Андрій Носок: Із задоволенням. Ми відкриті до комунікацій, готові розповідати про наші кроки в процесі злиття і ділитися успіхами такого об'єднання. А вони, впевнений, будуть значними і обов'язково на користь українських аграріїв, елеваторників та співробітників обох компаній.


Світлана Яценко, AgroPortal.ua