Свинарі виступають за відміну дотацій на користь зниження ПДВ

06 червня 2018, 16:17 3622

Близько 60% представників сільськогосподарських підприємств, які займаються свинарським бізнесом, виступили за відміну дотацій на користь зменшення ставки ПДВ на сільськогосподарську продукцію.

Такі результати були отримані в ході інтерактивного голосування в рамках Х Міжнародного конгресу «Прибуткове свинарство», передає «Інфоіндустрія».

У голосуванні взяли участь 193 сільгоспвиробники з усіх областей України, тому вибірка є репрезентативною.

Згідно з отриманими результатами, 40,6% респондентів зазначили, що найбільш доцільною програмою держпідтримки галузі є «квазіакумуляція ПДВ», яка діяла минулого року. У той же час жоден з аграріїв не висловився на підтримку цьогорічних механізмів.

«Формально, відмова від дотацій навзамін зниженого ПДВ означатиме, що державний бюджет все рівно втратить ті самі 6,3 млрд грн через зниження ставки ПДВ, з яких ми отримаємо лише частину. Але, відповідно до нинішніх програм підтримки, ми і так не отримаємо усю призначену суму. Наприклад, минулоріч на компенсацію вартості сільгосптехніки виділили 500 млн грн, а вибрали лише 123 млн грн. У 2018 році на цю статтю видатків виділили майже 1 млрд грн, але якби вдалось вибрати хоча б 400 млн грн по цій програмі, вже було б добре. Тим більше, як тільки той чи інший виробник потрапляє у список на компенсацію, ціни на його техніку різко ростуть. Насправді дотують кого завгодно, але тільки не аграріїв», — прокоментував результати голосування заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Михайло Соколов.

У зв«язку з недостатньою ефективністю цьогорічних програм державної підтримки 50% сільгоспвиробників в рамках інтерактивного голосування відмітили, що не планують в цьому році користуватись програмами державної підтримки галузі.

Президент Асоціації свинарів України Артур Лоза додав, що, наприклад, програма відшкодування вартості закуплених племінних порід не буде вибрана через те, що уряд передбачив компенсацію лише для чистопорідних свиней.

«Напевно цю програму не виберуть на всі 100%. Реально тільки кілька господарств можуть скористатись цією програмою. Кілька господарств прийняли рішення завозити чистопородних свинок замість комерційних, щоб претендувати на відшкодування по цій програмі. Це спотворює загальну систему», — відмітив Лоза. 


Для довідки: у 2018 році уряд збільшив державну підтримку аграрної галузі до 6,3 млрд грн с 5,5 млрд грн у 2017 році.