Джерело фото: Суспільне
ФГ «Україна» на Дніпропетровщині зазнало 10-мільйонних збитків через обстріл російських військових. Спалені автівки, загиблі тварини, розбиті склади — такі наслідки обстрілу.
Голова фермерського господарства Юрій Вакуленко каже: згоріла техніка й сільгоспінвентар, повідомляє «Суспільне».
«У нас згоріло три КАМАЗи, МТЗ, сільгоспінвентар, бухгалтерія... Ми зносили архів наш, запчастини, все було знищено. Знищені три склади — згоріло 90 т ячменю та 150 т соняшнику, навіс, техніка», — розповідає фермер і додає, що інші склади пошкоджені, зерно, яке там зберігається, тепер підмокає.
Юрій Вакуленко зазначає, що за місяць потрібно збирати врожай, а де його зберігати — не знає.
«Нам потрібно буде самим вивозити на елеватор, а елеватори будуть перевантажені. А де тут його зберігати, коли поруч, за 3 км, — Запорізька область, 10 км — Донецька? Обстрілюють», — зазначає він.
Цьогоріч у господарстві засіяли 750 га ячменю, 350 га ріпаку та близько 500 га соняшнику.

UCAB FOOTBALL CUP 2026. Літні ігри

Кермо, поле і TikTok: як 18-річна студентка працює трактористкою

Молочне господарство на Вінниччині утримує майже 10 тисяч голів ВРХ

Аграрні підприємства Дніпропетровської області зазнають значних фінансових втрат попри високі показники врожайності та лідерство регіону за обсягами збору зернових.

Рекордна спека в Європі 2026 року завдала значних збитків аграрному сектору та негативно позначилася на врожайності зернових і кормових культур.

Осередок сарани перелітної на території Зеленодольської громади Дніпропетровської області ліквідовано.

Якщо ситуація в Чорному морі залишатиметься нестабільною, це поступово впливатиме на всю економіку аграрного сектору. Насамперед зростатимуть логістичні витрати, а отже, зменшуватиметься прибутковість виробництва. У таких умовах аграрії будуть обережніше інвестувати в розвиток, оновлення техніки та нові технології.

Підвищення тарифів на залізничні перевезення сьогодні є одним із найболючіших питань для аграрного бізнесу. В умовах, коли морська логістика працює з постійними ризиками, саме залізниця стала одним із ключових маршрутів експорту. Тому будь-яке подорожчання перевезень автоматично збільшує собівартість українського зерна.

Петриківська селищна громада на Дніпропетровщині оголосила пошук житлових будинків для придбання з метою забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Вартість одного будинку має становити до 500 тис. грн.

Майже 1,9 млн т зерна намолотили аграрії Дніпропетровщини. Із них понад 1,4 млн т — пшениці.

Українські аграрії, консультанти, студенти та керівники господарств можуть безкоштовно пройти онлайн-курс «Стале фермерство: технології, прибуток, інновації», який об'єднує сучасні агротехнології, міжнародний досвід та практичні рішення для підвищення ефективності виробництва.

Ціни на цукор знижуються, тому деякі аграрії зменшують виробництво цукрових буряків або ж узагалі відмовляються від культури.

У Великій Британії запустили онлайн-платформу Only Farmers, яка дозволяє бронювати відпочинок на фермах, екскурсії господарствами, майстер-класи та приватні заходи.