В Україні створюють інвестиційну платформу для агробізнесу

03 серпня 2017, 09:08 5343

Мінагропрод почало системну роботу щодо просування українського аграрного експорту та одночасного залучення інвестицій в агросектор.

Про це заявила заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева, говориться у повідомленні міністерства.

«Одним з ключових інструментів розвитку малих та середніх агровиробників в Україні є створення повноцінних виробничо-збутових ланцюгів (value chain model) для ефективного партнерства всіх ключових гравців галузі. Йдеться про ефективну комунікацію між виробниками, переробниками та споживачами, представниками інвестиційних інституцій, банківських установ, кредитних спілок тощо», — підкреслила Трофімцева.

За її словами, вже розпочато роботу щодо створення відкритої платформи для прямої комунікації всіх ключових гравців українського агробізнесу та учасників фінансового ринку. Створенням такого майданчику займаються команда Мінагропроду разом з Офісом підтримки реформ, представниками проектів USAID, Незалежної Асоціації Банків України та іншими експертами інвестиційного та фінансового ринку.

Така робоча платформа дозволить представникам українського бізнесу та експортерам аграрної продукції отримати безкоштовний професійний супровід фінансових інституцій та грантових фондів щодо існуючих інвестиційних проектів. Окрім того, такий майданчик буде використаний для освітньої діяльності щодо технологічних та бізнес-процесів в АПК України, а також щодо професійної підготовки інвестиційних та бізнес-проектів.

З метою створення цієї відкритої платформи розробляється електронний ресурс, який буде розміщено на сайті Мінагропроду, Державної інвестиційної агенції, Незалежної асоціації банків України та інвестиційних сайтах-партнерах. Паралельно ведеться робота щодо створення друкованого варіанту інвестиційного портфоліо аграрного сектору для інвесторів, в першу чергу, іноземних. Серед інших кроків проекту заплановане проведення навчально-інформаційних заходів для підвищення рівня обізнаності та доступу до фінансування учасників ринку.

Охочі прийняти участь у проекті мають заповнити та надіслати форми інвестиційного запиту.

Форма для портфоліо