Імпортна свинина займає лише 2% українського ринку

10 жовтня 2023, 14:56 1342

Активність зовнішніх постачань свинини зросла на початку осені, проте істотно на ринок не вплинула.

Про це говориться у повідомленні асоціації «Свинарі України».

Так, за даними митниці, упродовж вересня до України надійшло 2,16 тис. т свіжої, охолодженої та мороженої свинини (УКТ ЗЕД 0203) сукупною вартістю $5,5 млн. Незважаючи на пожвавлення імпорту у вересні проти попереднього місяця (+66%), значного впливу на ринок та цінову ситуацію на ньому це не мало.

«Внутрішні котирування на ринку свинини не відчули критичного тиску з боку імпортної м’ясної сировини. Хоча за перший місяць осені завезли майже на 2/3 більше імпортованої свинини, ніж у серпні, присутність такої свинини пройшла для більшості гравців ринку непоміченою, а брак пропозиції підтримав середні внутрішні ціни», — прокоментували в галузевому об’єднанні.

Аналітики асоціації відзначають незначне відхилення митної вартості імпортованої свинини — середньозважена ціна кілограма завезеної свинини за вересень склала 2,55 $/кг (+0,03 $/кг до попереднього місяця). Лідируючі позиції серед країн-постачальниць зберігають Данія, Нідерланди, Бельгія та Канада.

«За підсумками трьох кварталів 2023-го цьогорічний імпорт учетверо менший, ніж роком раніше: 9,95 тис. т проти майже 41 тис. т у січні-вересні 2022-го. Тож питома вага свинини іноземного походження складає близько 2% сукупної ємності ринку, або 3-4% вітчизняного промислового виробництва цього виду м’яса», — повідомляють аналітики АСУ.