Дешевий аміак полегшить життя аграріям

03 серпня 2016, 11:40 2105

Надходження дешевого аміаку на внутрішній ринок країни значно полегшить життя аграріям, допоможе сформувати ринок мінеральних добрив і збільшить ВВП країни.

Про це повідомив в. о. директора УДП «Укрхімтрансаміак» Віктор Полозов, передає «РБК-Україна».

Зокрема, Полозов заявив, що з 2010 року аміакопровід для внутрішнього ринку був фактично «заморожений».

«З 2010 року через аміакопровід ні однієї тонни аміаку не надійшло на внутрішній український ринок. Коли я прийшов, дав команду зробити ревізію всіх роздавальних станцій. З 12 станцій на сьогоднішній день в працездатному стані тільки 4», — говорить в. о. директора.

Полозов зазначив, що дешевий аміак, поставлений по системі аміакопроводів, сприятиме розвитку сільського господарства і формуванню ринку добрив.

«Поступлення дешевого аміаку на внутрішній ринок – дуже важливе для сільського господарства. У виробництві мінеральних добрив працює приблизно 30 тис. людина, а в сільському господарстві – 65% від працездатного населення. 11 млн осіб працюють у сільському господарстві. А відсутність ринку добрив завжди призводить до збільшення вартості. Якщо буде ринок, конкуренція і ціна стане нижчою для сільгоспвиробників. Це дуже важливо для нашої країни, де 41% ВВП становить продукція аграрного сектору», — зазначив топ-менеджер ДП «Укрхімтрансаміак».


Для довідки: ДП «Укрхімтрансаміак» — стратегічне підприємство України, яке транспортує рідкий аміак магістральним трубопроводом. Нагадаємо, що в квітні 2016 року після звільнення екс-керівника ДП «Укрхімтрансаміак» Віктора Бондика, виконуючим обов'язки директора підприємства був призначений Віктор Полозов.