Число зареєстрованих у ДАР аграріїв зросло до 17 тисяч

16 вересня 2022, 16:17 2010

Кількість заявок за програмою бюджетної підтримки через Державний аграрний реєстр (ДАР) подвоїлася за останній тиждень.

Наразі 6 554 аграрії вже є учасниками програми, що фінансується за рахунок коштів Європейського Союзу, говориться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України.

За першим напрямом програми — субсидія на 1 га оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення — подали заявки 5 569 виробників сільськогосподарської продукції, за другим — дотація за утримання корів — 985 аграріїв.

«Аграрії активно реєструються у Державному аграрному реєстрі. За останню добу їхня кількість зросла на 2 тисячі. Тож нині на платформі вже 17 тисяч зареєстрованих», — уточнили у міністерстві.

Учасниками програми можуть бути лише ті виробники сільськогосподарської продукції, котрі зареєстровані у Державному аграрному реєстрі та відповідають її критеріям. Адже розподіл підтримки відбуватиметься лише онлайн через ДАР.

За умовами програми, безповоротну допомогу можуть отримати аграрії, які мають від 1 до 120 га сільськогосподарських угідь або утримують від 3 до 100 корів. Перші можуть отримати 3100 грн на один гектар оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення, але не більше 372 тис. грн. Другі — 5300 грн на кожну корову, яка перебуває у власності отримувача, але не більше 530 тис. грн.