Зволоження ґрунту — на максимумі за останні 10 років

26 вересня 2022, 14:49 1889

Запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту під озимими культурами станом на 20 вересня на більшості площ були достатніми та оптимальними (21-45 мм продуктивної вологи).

Про це йдеться в декадному огляді Укргідрометеоцентру, повідомляє «АПК-Інформ».

Зазначається, що в багатьох районах західних, окремих районах Сумської, Чернігівської, Київської та Черкаської областей відзначалося перезволоження верхніх шарів ґрунту.

Лише на окремих площах Чернігівської, Дніпропетровської, Запорізької, Одеської та Херсонської областей вологозабезпечення оцінювалося як задовільне (11-20 мм), місцями — незадовільне (менше 10 мм продуктивної вологи). У південних районах Запорізької області 0-20 см шар ґрунту був зовсім сухий.

За експертною оцінкою, зволоження ґрунту (вміст продуктивної вологи) на середину вересня виявилося одним із найбільших за останні 10 років. Площі, де спостерігався дефіцит продуктивної вологи, були невеликими і спостерігалися в Одеській, Херсонській, Запорізькій областях.

«Погодні умови впродовж декади були малосприятливими для дозрівання та збирання пізніх сільськогосподарських культур, стримувалося збирання кукурудзи, сої, соняшнику, гречки, проса. На багатьох площах відзначалося перезволоження рослинної маси внаслідок дуже високої вологості повітря та ґрунту», — додають у відомстві.