Фермерам пропонують сіяти амарант із гарантією подальшого збуту

12 травня 2022, 10:20 4349

ТОВ «Торгово-промислова група «Амарант» укладає угоди з фермерами на викуп урожаю за ціною 25 тис. грн/т і забезпечує посівним матеріалом та супроводом.

Про це AgroPortal.ua повідомив керівник компанії Олександр Дуда.

«В Україні оптимальні терміни посіву амаранту розпочинаються з 15 травня і тривають аж до 15 липня. Основна передумова отримання гарних сходів — сіяти у прогрітий ґрунт, температура якого вище 14°С, а ще краще — понад 18°С», — розповідає Олександр Дуда.

За його словами, посівний матеріал є в наявності на площу понад 10 тис. га. Останні два роки «Торгово-промислова група «Амарант» викуповує весь наявний амарант, зібраний сільгоспвиробниками. Так планують зробити і цього року.

«З амаранту можна виробляти олію, борошно, крупи, пластівці, панірувальні сухарі, хлібобулочні, кондитерські та макаронні вироби, швидкі сніданки, хлібці, фармацевтичні препарати та косметичні засоби, йогурти, горілчані вироби, медовий амарант, прикорм для риб, суміші для дитячого харчування, гранолу, корми для сільськогосподарських та свійських тварин, поп-амарант, екстракти, фіточай, трав’яні гранули. Крім того, є нові перспективні продукти, на які вже є попит, зокрема в Німеччині, Іспанії, Ізраїлі — амарантовий протеїн та амарантовий крохмаль», — розповідає Олександр Дуда.

За його словами, цього року Україна буде з амарантом, а закордонні партнери — з якісною продукцією та сировиною.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua