Експерт: Ціна на пшеницю $200/т — не межа

13 жовтня 2020, 09:12 1762

Для українських виробників пшениці очікується непоганий рік, адже ціна на неї вже сягнула понад $200/т, і це не межа.

Таку думку в соцмережі Facebook висловив президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Алекс Ліссітса.

За його словами, при внутрішньому споживанні пшениці на рівні 7-8 млн т (урожай пшениці склав 25,5 млн т. — Прим. ред.) Україна, скоріш за все, експортує більше ніж 20 млн т, враховуючи перехідні залишки.

При цьому експерт вказує, що, за оцінками USDA, загальний світовий обсяг валового виробництва пшениці збільшиться на 3 млн т і загалом складе 773 млн т.

«Це пов«язано зі збільшенням виробництва пшениці у РФ. Загалом країна виробить 83 млн т, що на 5 млн т більше, ніж очікувалося раніше. Це — другий результат за всю історію існування Росії. З чим пов«язаний успіх виробництва пшениці у РФ? Насамперед — це зміни клімату, які йдуть на користь країні. Але не лише вони. Урядова програма дає про себе знати. Це і технічне переоснащення, і дешеві кредити, і можливість ефективно вирощувати у надзвичайно складних умовах», — констатує президент УКАБ.

При цьому він додає, що єдиним слабким місцем у РФ залишається логістика.

«Транспортувати пшеницю з Алтаю та півдня тайги — непроста історія. Також у РФ і незначні можливості для морського експорту. Тут Україна має конкуренту перевагу, тому й утримує позиції з пшениці на світових ринках», — резюмує Алекс Ліссітса.