ALFA Smart Agro: Ураженість насіння озимих зернових хворобами зросла

13 вересня 2021, 14:23 2435

Альтернаріоз, фузаріоз та пліснявіння насіння — домінуючі хвороби, якими у нинішньому сезоні уражений посівний матеріал озимих зернових.

Про це свідчать результати фітопатологічної діагностики насіння, проведеної Агрономічною лабораторією ALFA Smart Agro для клієнтів компанії у серпні-вересні 2021 року.

Загалом фахівці лабораторії дослідили понад 1000 зразків насіння озимих зернових: з них 60% насіння пшениці і 40% насіння ячменю. Географія — всі регіони України.

«Середній показник зараженості насіння збудниками роду Alternaria становить 50-60%. Роду Fusarium — 20-25% (36-40% для зразків, де не було внесено тебуконазол у фазі цвітіння, і 5-8% — для зразків, де обробка тебуконазолом проводилася)», — констатують в ALFA Smart Agro.

Ступінь ураження пліснявими грибами значно вище, ніж минулого року. Якщо рік назад Агрономічна лабораторія ALFA Smart Agro не виявила пліснявіння в жодному із близько 700 зразків насіння озимої пшениці, то наразі даний показник наближається до 5%. Насіння озимого ячменю уражене пліснявими грибами в середньому на 10-11%. 

«Розповсюдження пліснявих грибів пов'язане із дощовою погодою, яка переважала цього року в період збору врожаю. Те саме стосується альтернаріозу — якщо були опади під час збирання врожаю, ступінь ураження збудниками роду Alternaria в таких зразках значно збільшується», — йдеться у повідомленні компанії.

Окремі зразки були також перевірені на заспореність збудниками сажкових хвороб. В усіх зразках показники — в межах ДСТУ 3768:2019 «Пшениця. Технічні умови». Однак фахівці ALFA Smart Agro наголошують: відповідно до ДСТУ, нормою вважається, коли на одній зернині є до 100 штук спор сажкових грибів. Але всього однієї спори достатньо, щоб викликати ураження посівів.

Уточнюється, що агрономічна лабораторія ALFA Smart Agro надає послуги із фітопатологічної експертизи насіння для клієнтів перед початком кожного посівного сезону ярих і озимих культур, аналіз посівного матеріалу проводиться згідно ДСТУ 4138 — 2002 «Насіння сільськогосподарських культур. Методи визначення якості». Результати діагностики допомагають агровиробникам правильно обрати фунгіцидний протруйник та норму його застосування. 

В портфелі продуктів ALFA Smart Agro представлені три препарати для захисту насіння та сходів зернових від хвороб:  

1. Авіценна (тебуконазол, 50 г/л + прохлораз, 250 г/л + крезоксим-метил, 50 г/л) — має найширший спектр дії, знищує інфекцію на поверхні, всередині насіння та в ґрунті.

2. Кантаріс (тіаметоксам, 250 г/л + прохлораз, 150 г/л + флутріафол, 50 г/л) — інсекто-фунгіцидний протруйник, інноваційна розробка ALFA Smart Agro. Сприяє інтенсивному росту і розвитку рослин. 

3. Венцедор (тебуконазол, 25 г/л + тирам 400 г/л) — оптимальний фунгіцидний протруйник для технології вирощування з мінімальними інвестиціями.

Усі три препарати надійно захищають від сажкових хвороб, Авіценна та Кантаріс мають посилену дію проти видів кореневих гнилей і снігової плісняви.


Для довідки: ALFA Smart Agro — провідний український виробник засобів захисту рослин та мікродобрив, входить до топ-5 лідерів ринку України. У портфелі компанії представлені 75  продуктів — інноваційних рішень, які вирізняються високою ефективністю та повністю відповідають концепції розумної агрономії. Велика кількість препаратів, створених ALFA Smart Agro, не має аналогів в Україні. Розробка, виробництво і контроль якості продукції ALFA Smart Agro відбуваються в повній відповідності до світових стандартів.