Власнику Креатива оголосили підозру у справі про привласнення $20 млн Ощадбанку

30 вересня 2019, 09:16 1562

Колишньому народному депутату Станіславу Березкіну 27 вересня 2019 р. повідомили про підозру у заволодінні $20 млн «Ощадбанку».

Про це повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) у Facebook.

«Досудовим розслідуванням зібрано докази, які дають достатні підстави вважати, що колишній народний депутат як бенефіціар групи компаній «Креатив» наприкінці 2013 — початку 2014 років організував заволодіння коштами державного банку АТ «Ощадбанк» у сумі $20 млн, залучивши до таких дій інших осіб, у тому числі службовців банківської установи», — йдеться у повідомленні.

У САП зазначають, що заволодіння коштами здійснено за попередньою змовою групою осіб під видом видачі кредиту, хоча достатнього забезпечення для його отримання до банку надано не було.

«Указані кошти після їх отримання на рахунок однієї з компаній групи «Креатив» відразу були легалізовані шляхом перерахування на рахунки іноземних компаній (в тому числі офшорних юрисдикцій) начебто на виконання контрактів з поставки тропічної олії. В подальшому компаніями офшорних юрисдикцій за рахунок отриманих як кредит коштів «Ощадбанку» придбано активи в м. Одесі та на Чорноморському узбережжі, після чого їхні корпоративні права були передані дітям екснардепа», — додають у прокуратурі.


Для довідки: майже рік тому Верховна Рада України не підтримала подання Генерального прокурора України про надання згоди на притягнення народного депутата України Станіслава Березкіна до кримінальної відповідальності.