Укрпромінвест запускає в експлуатацію «канадські» корівники

17 вересня 2020, 09:45 2094

Компанія «Укрпромінвест-Агро» завершила другий етап реконструкції системи утримання молочного стада за канадською технологією.

Як говориться у повідомленні компанії, 10 вересня введені в експлуатацію приміщення «Канада-2» на нетельному комплексі у селі Дзигівка Ямпільського району, який є потужним племінним репродуктором на ринку генетики України і спеціалізується на голштинській породі американської селекції.

«Нове приміщення має 463 місця, a умови утримання дозволяють отримувати надій більше 12 тис. літрів молока за календарний рік на фуражну корову», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що УПІ-АГРО розпочав проект із реконструкції системи приміщень для утримання корів у 2017 році. Уже на початку наступного року відбулося відкриття першого реконструйованого приміщення «Канада-1» на 406 місць утримання. За словами директора із тваринництва компанії УПІ-АГРО Максима Армашова, нова технологія утримання покращує збереження корів та мінімізує захворюваність у стаді.

«У нових приміщеннях ми встановили тунельну вентиляцію, яка забезпечує постійний доступ свіжого, охолодженого повітря. Також застелили спеціалізовані матраци, які дозволяють мінімізувати захворювання ніг та вим»їв корів, а спеціалізовані напувалки ємкісного типу задовольняють потребу корови у воді за одну хвилину. Крім того, на фермі встановлено нове доїльне обладнання з найбільшою пропускною спроможністю молока та автозйомом апаратів для виключення сухого доїння, потужною вакуумною системою, яка видає стабільний вакуум без коливань.

Реконструкція приміщення у 2017 році дала свої результати. Ми помітили суттєве зменшення «випадання» корів зі стада, покращення здоров«я стада (особливо ніг та вим»їв). За рахунок комфорту утримання було збільшено споживання раціону. Таких же результатів очікуємо й нині», — коментує Максим Армашов.

Завершальний етап реконструкції систем утримання корів заплановано на жовтень поточного року. Зокрема, 31 жовтня планується введення в експлуатацію приміщення «Канада-3» на 240 місць утримання.

Після завершення реконструкції, нетельний комплекс УПІ-АГРО стане найбільшим у Європі комплексом з доїльною системою Dell-Pro від Delaval на одній площадці.


Для довідки: «Укрпромінвест-Агро» — вертикально-інтегрована агропромислова компанія. Земельний банк в даний час складає 116,5 тис. га. Основні напрямки діяльності: вирощування сільськогосподарських культур, виробництво цукру, молочне і м'ясне тваринництво, виробництво борошна.