Мрія: Посіви розкидним методом дали кращий врожай

31 серпня 2016, 09:15 3555

«Мрія Агрохолдинг» завершив обмолот ранніх зернових культур — озимих пшениці та ячменю, ярого ячменю.

Із загальної площі 72,6 тис. га зібрано 316 тис. т зернових ранньої групи, повідомили в компанії.

Зокрема, з площі 61,5 тис. га намолочено 262 тис. т озимої пшениці та 652 т озимого ячменю, із площі 11,1 тис. га — 53 тис. т ярого ячменю. Також завершено збір озимого ріпаку з площі 6,7 тис. га. До фінішу підходить збір ярого ріпаку на площі 8,5 тис. га. На збиранні врожаю культур ранньої групи «Мрією» було задіяно 83 власних, 23 найманих комбайни та понад 400 одиниць вантажного автотранспорту.

«По врожайності можу підсумувати, що практично все, що планували, ми зібрали. При наших низьких затратах це прекрасний показник. В цілому можу відмітити те, що регіон, в якому ми працюємо, прекрасний абсолютно для всіх культур, треба лише вміти використовувати його переваги. Наприклад, практично всі посіви, які були здійснені розкидним методом, дали кращий врожай, ніж посіяні сівалками. Повністю відмовлятись від звичного посіву ми не будемо, але плануємо протягом двох років вийти десь на 70% посіву розкидачами. Зараз частка таких посівів у нас складає 40-45%», — розповів операційний директор «Мрії» Віктор Кухарчук про перші підсумки жнив.

За його словами, основна проблема, яка на сьогодні є в компанії, — це нерівність полів і багаторічні бур’яни. «Над цим ми зараз працюємо і за два роки плануємо очистити всі поля від багаторічників і максимально вирівняти їх, щоб можна було вже працювати із нормальними швидкостями і щоб культури були всі в однакових умовах при посіві, при обприскуванні та при збиранні», — говорить операційний директор агрохолдингу.

Також Віктор Кухарчук відмітив високий рівень організації робіт на полях «Мрії» під час жнивної кампанії та підкреслив, що до збирання пізніх культур підійдуть не менш відповідально. «Для збору соняшнику ми докупили ще 15 нових жаток до 15-ти, придбаних минулого року. А ще отримали нові трактори Case IH Steiger Quadtrac 500 і очікуємо поставки Case IH M34R2P Magnum 340», — пояснив він.

Крім того, «Мрія» вже завершує посів озимого ріпаку на своїх полях, після чого приступить до посіву озимої пшениці. В компанії триває збір врожаю картоплі, яку цьогоріч вирощують на площі 2 тис. га.


Для довідки: «Мрія Агрохолдинг» обробляє 180 тис. га землі у Львівській, Тернопільській, Хмельницькій, Чернівецькій, Івано-Франківській та Рівненській областях. Потужність елеваторів і зерносховищ — 600 тис. т.