Для компанії було важливим моментом скоротити час між фактом виконання операції, потраплянням інформації в базу і прийняттям рішень. Завдяки «Планшету агронома» цей проміжок вдалося скоротити з 5-7 днів в минулому році до 3 годин. Сьогодні ми отримуємо онлайн-інформацію, агрономи можуть робити позначки безпосередньо в планшеті по кожному полю, додаючи свої коментарі, фотографії полів, вносячи прогнозовану врожайність культур і багато інших даних. Тобто це такий інструмент, який дає можливість оперативно усунути недоліки, направити техніку в потрібне місце і максимально точно контролювати процеси в агрохолдингу.
Крім того, програма відображає всі поля компанії з урахуванням пайових сіток з кадастровими номерами ділянок, і кожен агроном бачить, які ділянки в оренді, а які — ні.
Цього року ми вдосконалили систему і додали до «Планшета агронома» допоміжні інструменти, які могли би оптимізувати робочий час агрономів, щоб вони менше часу витрачали на розрахунки. Час на здійснення моніторингу кожного поля оптимізовано до 2-3 хвилин, а акти перевірки стану культур формуються автоматично на підставі закладеного алгоритму відповідності.
В планшет додано статистичний калькулятор для визначення рівномірності посіву, що дає можливість більш якісно налаштовувати сівалки безпосередньо в процесі виконання операції, а не констатувати факт після отримання сходів.
Якщо минулого року ми говорили, що бачимо по кожному полю фактичні роботи, з якою нормою вони були виконані та якими препаратами, то сьогодні ми можемо в онлайн-режимі планувати роботи по кожному полю до збирання врожаю.
Обираючи будь-яке поле, агроном бачить і розуміє, що там зроблено додатково в цьому сезоні — він бачить план робіт по днях до кінця збирання врожаю по конкретному полю.
Важливо, що ці плани створюють старші агрономи, плануючи чи коригуючи строки робіт чи змінюючи препарати і норми. Змінюючи плани, вони, насамперед, виходять з економічної точки зору ефективності на даний час.
Внесені зміни до системи всі агрономи бачать відразу в онлайн-режимі.
Також це дуже допомагає в плануванні роботи на місцях, можна відразу подивитись, який масив робіт запланований на завтра по будь-якому полю чи на найближчий тиждень.
Ще одне нововведення — це оцінка роботи механізатора та інших лінійних агрономів. Коли хтось із керівництва кластера прибуває на поле і бачить, що працює обприскувач, то завдяки «Планшету агронома» відразу може знати, які операції відбуваються на цьому полі, а також можна оцінити роботу оператора. Оцінки в кінці місяця підсумовуються, і цей показник впливає на зарплату працівників.
Андрій Григоров, операційний директор агрохолдингу Мрія