АМКУ відкрив справу проти МХП

22 грудня 2021, 16:57 207

Джерело фото: golos.ua

Антимонопольний комітет України відкрив справу за фактом порушення законодавства ПрАТ «МХП» щодо придбання ТОВ «Лубним'ясо».

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

«У зв'язку з публікаціями в засобах масової інформації відомостей про придбання провідним виробником курятини в Україні — ПрАТ «МХП» ТОВ «Лубним'ясо» (виробляє м'ясну продукцію під торговою маркою Skott Smeat), Антимонопольним комітетом, відповідно до його повноважень, здійснено перевірку дотримання вимог законодавства про захист економічної конкуренції під час цієї угоди», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що за результатами перевірки комітет встановив, що придбання «Лубним»'ясо« мало відбутися лише за умови попереднього отримання дозволу АМКУ.

«Оскільки учасники концентрації не звернулися за цим дозволом за власною ініціативою, Комітет розпочав розгляд справи за фактом порушення законодавства про захист економічної конкуренції ПрАТ «МХП», — наголосили в комітеті.


Для довідки: агрохолдинг МХП 1 червня 2021 р. придбав 51% акцій ТОВ «Лубним'ясо».

Агрохолдинг МХП є провідним виробником курятини в Україні з найбільшою часткою на ринку. МХП володіє та контролює всі етапи виробництва курятини: від вирощування зернових та олійних культур, виробництва комбікормів до виробництва інкубаційних яєць та вирощування бройлерного поголів'я, переробки, збуту, дистрибуції та продажу м'яса птиці (зокрема через партнерські брендовані точки). Агрохолдинг також займає провідну позицію у рослинництві.

У грудні 2021 р. Антимонопольний комітет України оштрафував підприємства агрохолдингу МХП на понад 500 тис. грн за подання недостовірної інформації.