Голландська програма NXTGEN HIGHTECH виділила майже 200 млн євро на розробку агропродовольчих роботизованих товарів. Роботизована техніка для сільського господарства та садівництва є однією з шести областей застосування в рамках фонду.

Про це повідомляє Futurefarming.

Відзначається, що Wageningen University&Research (WUR) отримає від NXTGEN HIGHTECH від 12 до 17 млн євро на дослідження інтелектуальних сільськогосподарських та садівничих роботів.

«Сільське господарство вимагає багато ручної праці, а робочої сили стає все менше. Це одна з причин подальшого розвитку робототехніки в сільському господарстві та садівництві», — говорить керівник програми досліджень в області агропродовольчої робототехніки в WUR Ерік Пеккеріет.

За його словами, такі розробки будуть розвивати стійкість, фермери зможуть більш економно використовувати хімікати, воду, добрива та енергію, а також краще керувати якістю продукту.

В Україні вперше внесли ЗЗР агродронами в умовах воєнного стану В Україні вперше внесли ЗЗР агродронами в умовах воєнного стану

В умовах воєнного стану вперше вдалося підняти в повітря сільськогосподарські дрони для виконання сезонного внесення ЗЗР на 130 га ягідних насаджень. Повітряні роботи пройшли в Київській області, на території, яка ще донедавна була окупованою.

Для збору урожай також будуть покращені роботи-збирачі. Нові проекти будуть основуватися на існуючих системах.

«Відмінні системи ще погано взаємодіють з іншим і не зручні для користувача. Це викликає хвилювання у фермерів, тоді як технології повинні полегшувати їх життя», — сказав Ерік Пеккерієт.

Дослідники прагнуть спростити віртуальне середовище для фермерів: «піднести поле до фермера».

«У фермерів буде більше часу стежити за полями, а не управляти трактором. Я думаю, це дозволить мені побачити і зробити інші речі. Сталий розвиток стане набагато важливішим», — очікує Ерік Пеккеріет.

Для досягнення поставлених цілей WUR приділяє особливу увагу технічній розробці, всесторонньому тестуванню та інтеграції в масштабні ферми. Ферми, теплиці та фабрики майбутнього розташовуються по всій території Нідерландів, при чому кожна область застосування має своє місце розташування. Більшість нових систем проекту повинні бути готові до використання до 2029 року.


Для довідки: NXTGEN HIGHTECH була створена Міністерством економіки та клімату Нідерландів для розвитку агропродовольчих технологій

Support Ukraine: канадський фермер хоче приїхати в Україну, щоб допомогти аграріям Support Ukraine: канадський фермер хоче приїхати в Україну, щоб допомогти аграріям

Канадський фермер Тім Гловер з початку війни росії проти України відправив 18 т гуманітарної допомоги для українських біженців у Польщі. Також він надсилав гроші безпосередньо українській армії та благодійним фондам, які оснащують ЗСУ.

Австралійські фермери виходять у поля під українськими прапорами та жертвують частину врожаю Австралійські фермери виходять у поля під українськими прапорами та жертвують частину врожаю Австралійські фермери, які вирощують зернові культури, вирішили підтримати своїх українських колег. Виходячи в поле, вони вивішують прапори України на своїй сільськогосподарській техніці та діляться фотознімками в соціальних мережах із хештегом #AUSSIEGRAIN4UKRAINE.

Мультимедіа