В системі «Prozorro.Продажі» з моменту введення воєнного стану відбулося 524 аукціони з оренди та продажу земельних ділянок на загальну суму 90,6 млн грн.

Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства з посиланням на дані системи. 

Як зазначається, зараз в «Prozorro.Продажі» оголошено 4 993 аукціонів із оренди та продажу землі. Ці лоти оцінюються в 1,43 млрд грн. Загальна площа земельних ділянок за ними — 27 276 га.

Аукціонів із оренди землі наразі в системі 3237 із загальною площею в близько 23 тис. га.

Аукціонів із відчуження землі 1756, загальна площа такої землі становить майже 3400 га.

Зростання ціни на торгах становить у середньому 200 %.

Успішно відбулося 2 093 земельних торгів, із яких 329 перебувають на етапі укладення договорів.

«Аукціонів, які стосуються суто сільгоспземлі, в системі оголошено 3636 — 2589 із оренди та 1047 із продажу. Ці лоти охоплюють площу ділянок в понад 25 тис. га, а оцінюються загалом у 431 млн грн», — додали у міністерстві. 

Серед найактивніших організаторів за оголошеною вартістю лотів залишаються: Львівська, Київська, Закарпатська, Одеська та Івано-Франківська області.


Для довідки: 24 березня Верховна Рада України дозволила не проводити аукціони з оренди сільгоспземлі державної та комунальної власності на період воєнного стану. Але це не стосується всіх інших видів земель — операції з ними мають проводитись і далі у «Prozorro.Продажі». Крім того, ці зміни не впливають на приватних осіб — вони, як і раніше, мають змогу оголошувати в системі «Prozorro.Продажі» торги з продажу та оренди сільгоспземлі.

Як правильно оформити лот: поради організаторам земельних аукціонів Як правильно оформити лот: поради організаторам земельних аукціонів

На що варто звернути увагу організаторам під час оформлення земельного лота? Як правильно оформлений лот допоможе організатору аукціону зацікавити якнайбільше потенційних покупців і орендарів? Що треба знати учасникам торгів про актив, за який змагатимуться?

Мультимедіа