Програму 5-7-9% розширили на біогазові установки

19 червня 2024, 08:00 896

Кабінет Міністрів України розширив можливості державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» на об'єкти генерації.

Відповідну постанову уряд ухвалив на засіданні 18 червня 2024 року, говориться у повідомленні Міністерства економіки

Отримані за програмою кредитні кошти підприємці зможуть витратити на фінансування будівництва та улаштування газотурбінних, газопоршневих та біогазових генераційних установок. Максимальна сума пільгового кредиту на відповідні цілі становить до 150 млн грн, а строк кредитування до 10 років.

Програма «Доступні кредити 5-7-9%» також передбачає можливість для підприємців використати кредитні кошти на придбання сонячних та вітрових електростанцій, а також обладнання для накопичення електричної енергії. 

«Через масштабні обстріли енергетичної інфраструктури з боку рф за останні місяці Україна втратила близько 9 ГВт потужностей. Зараз ми маємо не лише відновлювати пошкоджені об’єкти енергогенерації, а й будувати нову розгалужену енергосистему, яка буде стійкою до обстрілів з боку ворога», — наголосила перший віцепрем’єр-міністр — міністр економіки України Юлія Свириденко.

В уряді сподіваються, що за умови лібералізації грошово-кредитної політики НБУ та збільшення обсягів кредитування цієї галузі підприємства зможуть швидко збільшити власне виробництво електроенергії, та, як наслідок, більш активно розвиватиметься ринок малої розподіленої генерації.