Посівна-2018 коштуватиме на 23% більше, ніж торік і сягне 127 млрд грн. 

Як говориться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», цей показник на 24 млрд більше, ніж минулого року. Весняно-польові роботи аграріям навесні 2017 року коштували 103 млрд грн.

«Основними причинами подорожчання посівної є підвищення цін на основні виробничі ресурси, зростання витрат на оренду землі та інфляція національної валюти. Найбільше серед виробничих ресурсів зросли загальні витрати на добрива +33%, паливно-мастильні матеріали +29 та насіння +17%», — пояснюють в УКАБ.

Основу весняної посівної, за даними асоціації, складатимуть чотири культури, на які припадає 92% всіх витрат. На соняшник буде витрачено 46 млрд грн, на кукурудзу 42 млрд грн, на сою 19 млрд грн і 10 млрд грн на ярий ячмінь.

В УКАБ нагадали, що восени 2017 року під озимими культурами було засіяно 7,8 млн га, з них 5,9 млн га зайняла озима пшениця, 0,9 млн га — озимий ріпак, 0,8 млн га — озимий ячмінь та майже 0,2 млн га озиме жита.

«Цьогорічна зима наразі є сприятливою для перезимівлі озимих культур, відсоток втрат на даний момент оцінюється як один із мінімальних за останні роки, тому великого відсотку пересівання озимини наразі не прогнозується», — зазначив аналітик аграрних ринків Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Петро Лахай.

Мультимедіа