Банки в межах програми «Доступні кредити 5-7-9» станом на 5 травня видали сільгосптоваровиробникам кредитів на 19,82 млрд грн. 80% з них (13,4 млрд грн) залучені за програмою портфельних гарантій.

Як говориться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України, залучили кредити 7 194 сільгоспвиробників.

ТОП-8 областей за обсягами аграрного кредитування: Кіровоградська (2,57 млрд грн), Вінницька (2,175 млрд грн), Київська (1,9 млрд грн), Дніпропетровська (1,72 млрд грн), Одеська (1,64 млрд грн), Полтавська (1,43 млрд грн), Волинська (1,26 млрд грн), Львівська (1,067 млрд грн).

Загалом граничний обсяг державних гарантій на портфельній основі у 2022 році, з урахуванням вільних лімітів 2021 року, становить 26,95 млрд грн.

«Сьогодні банки намагаються максимально спростити умови для аграріїв у процесі отримання такого кредитування. Мінімум бюрократії і максимум прозорих правил гри — ми просимо їх саме про такі умови для наших сільгосптоваровиробників. Тому чимало банків надають кредитування, висуваючи одну ключову вимогу: прибуткову діяльність хоча б за один із двох останніх звітних років для тих, хто вже давно на ринку, та наявність бізнес-плану для новостворених господарств. Щотижня витримуються доволі високі темпи з виділення кредитів — у день банки видають від пів мільйона до майже мільярда гривень аграріям», — зазначив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Аграрії можуть залучити до 60 млн грн строком на пів року. Сплата за відсотками відсутня. 20% від суми кредиту гарантує позичальник, а решту суми — держава. У заставу можна оформити майно клієнта або поручителя, обладнання, транспортні засоби, нерухоме майно, а також основні засоби, що купуються за рахунок кредитних коштів. Обмежень за кількістю землі в обробці немає. Але ключова умова — підпадати під визначення сільгосптоваровиробника.

Аграрії просять банки кредитувати «червоні» області Аграрії просять банки кредитувати «червоні» області

Найбільша проблема сільгоспвиробників сьогодні — це неможливість вивезення збіжжя. Оскільки зерно не відвантажується, немає фінансових надходжень, тож аграрії опинилися в ситуації недостатнього фінансування.

Мультимедіа