Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» закликає уряд і Мінстерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства пришвидшити вирішення питання щодо виплати коштів в рамках часткової компенсації вартості с/г техніки заявниками за минулий рік.

Дане питання планується вирішитись за рахунок коштів держпідтримки, які закладені в бюджет програм цього року. Сума такої «заборгованості» становить — 563 млн грн, йдеться у повідомленні УКАБ.

«Велика кількість заявників, які придбали техніку в минулому році і були внесені в реєстр отримувачів, ще не отримали кошти в рамках держпідтримки, особливо ті, хто подавали заявки з жовтня. Ситуація викликана зокрема тим, що був значний запит на дану програму і механізм її функціонування дозволяв аграріям доволі оперативно і швидко формувати документацію для отримання коштів», — пояснюють в асоціації.

Проте у зв'язку з необхідністю проходження ряду бюрократичних процедур, а саме нещодавніми обговореннями і змінами до Державного бюджету 2020, питання виплат аграріям обіцяних їм коштів затягнулось в часі.

«Звичайно, на початку року були об»єктивні чинники, які не дозволяли в рамках правового поля здійснити виплати по «боргах». Але наразі, зміни до  постанови КМУ №130 прийняті і опубліковані, питання змін до Держбюджету вирішено — державна підтримка залишилася у повному обсязі, і залишилося тільки підписати наказ про розподіл коштів в рамках програми підтримки. Питання виплат варто пришвидшити, адже в нинішній ситуації, додаткові кошти для аграріїв дадуть змогу краще перенести складнощі роботи бізнесу в період карантину»,  — зазначив координатор комітетів УКАБ Олег Нестеров.