Норма концентрації в законопроєкті про земельний обіг буде змінена

18 грудня 2019, 10:03 1950

Вказана в законопроєкті №2178-10 норма концентрації землі в 200 тис. га зависока і буде зменшена.

Про це заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов під час відкритого публічного прес-марафону з обговорення земельної реформи.

«Зараз іде обговорення (у Верховній Раді України — Ред.) допустимої норми концентрації землі. Думаю, попередньо це може бути 10-20 тис. га, але питання ще не вирішене остаточно. В ідеалі влада хотіла б, щоб на селі працювало багато малих і середніх фермерів, тому обмеження в розмірах землі при продажі для нас є критичними», — зазначив Тимофій Милованов.

За словами радника Президента із земельних питань Романа Лещенка, питання концентрації в земельній реформі найбільше хвилює суспільство.

«Ми бачимо, що ¾ ВВП країни формує малий та середній товаровиробник — від 1 га до 10 тис. га. Тому концентрація буде переглянута в рази, виходячи з реалій української економіки. Ми будемо приймати рішення щодо концентрації, виходячи з макроекономічних показників. Це буде в чесній кореляції між суб»єктами ринку без будь-яких спекуляцій на цю тему. Компромісне рішення з цього питання буде економічно обґрунтоване», — зазначив Роман Лещенко.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua