Думка: В Україні не можна розрахувати інвестиції

19 червня 2019, 11:22 2066

В Україні на сьогодні не можна розрахувати інвестиції, тому на вищому державницькому рівні потрібно розробляти альтернативні механізми страхування політичних ризиків, щоб бізнес не боявся вкладати у переробку та продукцію з доданою вартістю.

Таку думку у ході круглого столу «Інвестиції в агробізнес. Що нового нам готує час змін» висловила виконавчий директор Канадсько-Української торгової палати Ема Турос.

За її словами, на часі основним завданням для урядовців має бути послідовність у відстоюванні інтересів країни, напрацювання механізмів та створення інституцій для залучення інвестицій, а не просто по світу просити гроші.

Бізнесу Ема Турос рекомендує змінити психологію «заграница нам поможет», бути готовими платити за якісний консалтинг та розраховувати на партнерство у довгу.

У свою чергу президент AgroGeneration Джон Шморгун констатував, що інвестори кілька років поспіль дисконтують Україну і війна на Сході не єдина причина.

«Непрозорість бізнес-клімату в Україні та незахищеність на прав інвесторів — те, що має змінити нова влада в Україні. Ми публічна компанія, але якщо нема прозорості в країні, то публічність компанії нічого не дає», — додав він.

За словами Джона Шморгуна, інвестори покладають великі надії на парламентські вибори і очікують позитивних змін після них.


Алла Стрижеус, AgroPortal.ua