Свіжість, якість і емоції: особливості виробництва крафтового сиру

01 лютого 2025, 06:22 193

Крафтова сироварня «Їж сир» у Кривому Розі добре відома поціновувачам сирної продукції своїм широким асортиментом, який налічує понад 30 позицій. Щоб виготовити таку кількість сиру на місяць, майстерня переробляє 1000-1500 л молока.

На досягнутому виробники зупинятись не збираються, планують вдосконалювати наявні позиції й у тестовому режимі поповнювати асортимент ексклюзивними. 

«Наша сироварня почалась із кухні вдома. Спочатку для себе, потім для знайомих, і, як сніговий ком, пішло далі. Людям «заходить» справжня продукція, виготовлена руками, а не автоматизованими машинами», — розповіли AgroPortal.ua співвласниці сироварні Ганна Мельник та Ірина Савченко.

Спочатку сироварінню вчились самі, робили експерименти, черпали інформацію з інтернету, з часом закріпили знання професійним навчанням.

Сьогодні ж на виробництві вже працює технолог, яка постійно проходить навчання у сирних гуру.

Якісна сировина — це основа досконалого смаку. Тож до вибору постачальників тут дуже прискіпливі. Наразі він у них один, незмінний, якому довіряють.

«Ми впевнені в якості його продукції, в регулярних перевірках молока та самих корів і кіз. Постачальник привозить молоко чітко за графіком, у спеціалізованому авто, на що ми теж зважаємо. Кількість замовленого молока залежить від сезону, наших замовлень і фізичних можливостей. Адже ми крафтове виробництво, а це означає, що кількість товару обмежена», — продовжують власниці сироварні. 

У майстерні «Їж Сир» кожен гурман знайде для себе щось особливе. Асортимент продукції вражає своєю різноманітністю — молоді сири, витримані, з різною пліснявою, плавлені, сири в баночках зі спеціями в олії, для смаження. А також їхній ексклюзив і найпопулярніша позиція — брюност, виробництво якого — це складний процес переробки сироватки.

Для тих, хто вагається, який сир обрати, виробники пропонують скласти дегустаційні набори з різними смаками. Хоча, навіть переглядаючи фото, тут складно обрати щось одне. Придбати продукцію можна онлайн або ж у магазинах-партнерах, які є в Центрально-Міському та Довгинцівському районах.

«Особливість наших сирів — це відсутність домішок: 100% натуральне молоко і ручна робота», — наголошують Ганна та Ірина.

Головними пріоритетами у роботі «Їж сир» є свіжість, якість і емоції, які отримують споживачі, куштуючи продукцію. Виробники уважно стежать за термінами придатності та зовнішнім виглядом сирів, тому щотижня працюють за чітким графіком доставки: середа та п’ятниця.

Для сироварні останні кілька років стали справжнім викликом у роботі. Спочатку коронавірус, потім повномасштабне вторгнення неабияк похитнуло ринок. Зараз стало дуже важко в фінансовому плані щодо оренди, рахунків за електрику та податків. Особливо це відчули на собі малі виробники. Проте, за словами підприємиць, мотивацію рухатися далі й розвиватися їм надає сила духу та віра людей в них. 

«Ми вкладали і вкладаємо багато фізичних сил, фінансів, емоцій і любові. Коли бачимо ваші відгуки і довіру, ми тішимося від цього всією командою», — зізнаються крафтярки. 

У майбутньому власниці сироварні розглядають можливість проведення майстер-класів. За їхніми словами, для Кривого Рогу це буде ексклюзивно. А ще мріють, щоб про бренд дізналось якомога більше людей.

«Ми досить популярні, але хочеться, щоб при згадці про сир у людей в голові відразу виникала асоціація з нашою смачнючою продукцією. Друга мрія — відвідати відомі сироварні Європи, спробувати їхні сири та перейняти досвід. Плануємо трохи розширити виробництво», — підсумували Ганна Мельник та Ірина Савченко.


Тетяна Ярмоленко, AgroPortal.ua