Кредитування для фермерів — це додаткова можливість спрямувати кошти на збільшення земельного банку

08 травня 2024, 18:15 902

Сергій Подріз спочатку допомагав батькові обробляти сімейні паї. А в 2016 році родина вирішила створити ТОВ «Агрокор Полтава», яке син і очолив. На сьогодні в господарстві вирощують кукурудзу, пшеницю, соняшник. Цього року має бути ще й соя.

«Соя — культура непримхлива, а ціна на неї тримається вже два роки поспіль завдяки попиту і в харчовій промисловості, і в тваринництві. Тому, як на мене, на внутрішньому ринку її буде не вистачати».

 А ще в найближчих планах сільськогосподарського господарства — придбання землі, оскільки останнім часом власники паїв усе частіше продають земельні наділи. Тож якщо фермер, який цю землю обробляє, не купить її, то це може зробити великий агрохолдинг. 

Директор ТОВ «Агрокор Полтава» Сергій Подріз

«Техніка у нас вся своя, повністю оновлена, тому ми вирішили зосередитись на придбанні земельних ділянок, — пояснює Сергій Андрійович. — Вирішили трішки зекономити, не вкладати на початку року на купівлю добрив і насіння, а відкласти кошти, бо, можливо, хтось із пайовиків захоче продати землю. 

Тобто ми вирішили взяти участь у проєкті з підтримки фермерів від Програми USAID АГРО не від безвиході, а для того, щоб заощадити певні кошти і вкласти їх у розвиток. Тим паче зараз війна і ми не знаємо, що буде завтра».

У 2024 році ТОВ «Агрокор Полтава» отримало товарний кредит за проєктом «Фермер, є кредит» від  компанії «Агро Арена», що реалізується за підтримки Програми USAID АГРО. Господарство придбало насіння кукурудзи й соняшника. А ще, як підкреслює керівник фермерського господарства, у межах цієї ініціативи виникла можливість отримувати агрономічні консультації від співробітників компанії, що є дуже важливою допомогою.

«Ми вирішили скористатися товарним кредитуванням від «Агро Арени», бо останні роки в банків часто змінюється умови, та й отримати товарний кредит невеликому фермеру не така проста справа», — вважає голова господарства.  

Під час війни сільськогосподарським підприємствам працювати непросто. За словами керівника «Агрокор Полтава», в планах було працевлаштувати двох трактористів, але хлопці пішли на війну. Тож дуже гостро наразі стоїть питання з кваліфікованими кадрами. Другий момент — із початком великої війни ціни на сільгосппродукцію обвалилися і господарство не змогло продати врожай за ринковими цінами.

 «Ми були змушені продати частину врожаю за цінами, які нижче ринкових, оскільки ми мали платити людям кошти за користування землею, — розповідає Сергій Андрійович. — Важко зараз виживати. Посівну 2024 року плануємо по мінімуму, без зайвих добрив, бо немає впевненості у завтрашньому дні. Дуже важливо, що є такі проєкти з товарного кредитування, як “Фермер, є кредит” від “Агро Арени”.  Це справжня підтримка фермерства, адже ми  можемо отримати все необхідне для посівної, зокрема насіння, засоби захисту рослин від різних брендів, основні добрива, а з цього року — і пальне. Причому добривами і пальним мало хто кредитує на ринку». 

Сума кредиту — до 500 тис. грн без застави, для більших господарств — від 500 тис. грн у вигляді застави можна надати будь-який вид забезпечення на вибір фермера. 

Сергій Подріз як додаткову перевагу також виокремлює, що «Агро Арена» завжди надає якісний консультаційний супровід: наприклад, радить, у які терміни, з якою густиною доцільно сіяти ту чи іншу культуру, в якій період вносити препарати, в якій нормі, який препарат буде економічно вигідний в заданих умовах.

«Коштів наразі на все не вистачає, але ми сіємо ще, зокрема і щоб допомагати ЗСУ. Сподіваємось, що наша праця наблизить Україну до перемоги, бо тільки разом ми — сила», — резюмує фермер.

Щоб стати учасником проєкту з товарного кредитування «Фермер, є кредит» залишайте заявку на сайті або за номером гарячої лінії 0-800-307-001. Усі деталі — на сайті: www:agro-arena.com.ua.

Місцезнаходження ТОВ «Агрокор Полтава»: Полтавська область.

Обсяг землі в обробітку: 200 га.

Кількість найманих працівників: 4 особи.