10 очевидних причин обрати SWIFTERDISC для ґрунтообробітку

04 квітня 2024, 07:22 671

Всі без винятку технологічні операції повинні виконуватися вчасно із чітким урахуванням агрономічних термінів. Адже якісний та, найголовніше, вчасний обробіток ґрунту — це основа для вдалого старту та розвитку висіяних сільськогосподарських культур.

Дискові знаряддя — незамінні агрегати за різних технологій обробітку ґрунту. Вони однаково ефективні як за традиційної, так і мінімальної технології. 

Ключові виробники сільськогосподарської техніки мають широку лінійку дискових знарядь, що дає змогу точніше підходити до обробітку кожного поля. Крім того, завдяки можливості дооснащення сучасних дискових знарядь різноманітними додатковими робочими органами сфера застосування цих агрегатів значно розширюється, витрати праці зменшуються, а якість обробітку покращується. 

ПП «Лендфорт Дніпро» (Дніпропетровська область, Нікопольський район) обробляє близько 7 тис. га. Працюють за традиційною технологією обробітку ґрунту, що дає змогу отримувати досить непогані результати. Основою сівозміни господарства є озимий ріпак, ячмінь, пшениця, із ярих культур — соняшник. 

«Дисковий лущильник SWIFTERDISC XO8000F від компанії BEDNAR доповнив машинно-тракторний парк нашого господарства минулого року практично у розпал жнив. Його основне завдання — швидке лущення стерні відразу після збирання попередника. Адже якщо запізнитися на день-два із виконанням цієї технологічної операції, ґрунт перетворюється на «камінь», і провести його обробіток без шкоди для техніки неможливо», — говорить головний інженер ПП «Лендфорт Дніпро» Олександр Чебурашкин. 

Наразі компанія BEDNAR пропонує дискатори SWIFTERDISC як у навісному, так і напівпричіпному виконанні з робочою шириною захвату від 3,0 до 18,4 м. Серед особливостей агрегатів слід відзначити можливість якісного обробітку ґрунту на глибину від 2 до 14 см.

Рівномірна глибина обробітку

Пан Олександр зізнається, що вибір нового дискового знаряддя був доволі складним, адже ринок відповідними машинами насичений, але зупинилися саме на цьому агрегаті, оскільки він має незаперечні переваги, які не помітити неможливо. «Ми неодноразово відвідували спеціалізовані польові виставки, де спостерігали роботу цих машин. І перше, що кидалося у вічі під час переглядів роботи цих агрегатів, — це чітке дотримання глибини обробітку їхніми робочими органами та якісне підрізання рослинних решток по всій ширині захвату без утворення так званої шиферності на встановленій глибині обробітку.

Максимальна робоча глибина SWIFTERDISC становить 14 см, і він з легкістю її дотримується, незважаючи на твердість ґрунту та кількість рослинних решток на поверхні поля. Ми ж практикуємо обробіток на глибину 8 см, що є золотою серединою як для якісного лущення стерні, так і для перемішування рослинних решток та вирівнювання поверхні поля. Регулювання глибини — не проблема, але ми зупинилися на стабільній глибині у 8 см, адже, на мою думку, це реально ефективна робота всіх дискових знарядь. Слід розуміти, що навіть колеса трактора, який тягне лущильник, залишають колію в 2–5 см, а то й більше. Тому не слід себе обманювати, коли думаєте, що за налаштування агрегата на 2–3 см ви якісно обробите поле: у такому разі ви лише загорнете колію — і не більше», — зазначає головний інженер.

Стабільність роботи на високій швидкості

Опорні колеса в передній частині агрегата, які поставляються в стандартній комплектації, працюють в парі з гідравлічним циліндром тягового дишла, забезпечуючи стабільну, без ударів та «відскоків», роботу на швидкості 12-18 км/год. До того ж опорні колеса встановлено перед першим рядом дисків, що сприяє точному копіюванню рельєфу поля і, відповідно, дотриманню встановленої глибини обробітку по всій ширині захвату. 

Окрім згладжування динамічних навантажень під час роботи та переїздів, гідроциліндр тягового дишла забезпечує ефективне копіювання агрегатом поверхні поля зі складним рельєфом без надмірного заглиблення переднього ряду дисків за переїздів трактором горбів, та його вимілення за переїздів долинок, ярків тощо. 

Ідеальне перемішування пожнивних решток із ґрунтом

За перший сезон експлуатації агрегат відмінно зарекомендував себе як за післязбирального лущення стерні, так і під час підготовки полів під висівання озимих культур. Наприклад, лише за один прохід агрегат відмінно готує поле для висівання озимого ріпаку чи пшениці. 

«Диски спеціальної А-форми — найкращі для роботи в наших умовах. Я завжди впевнений, що машина виконає свою роботу на відмінно, незважаючи на стан ґрунту. Звісно, ми намагаємось практично відразу «закрити» поля після збирання, але для SWIFTERDISC — це не проблема: А-диски забезпечують кращу проникність агрегата в ґрунт у посушливий сезон, вищий ефект різання та перемішування», — наголошує Олександр. 

А-диски — це унікальні агресивні диски, діаметр яких становить 520/560 мм. Форма та невелика висота зуба дисків забезпечують якісний обробіток із формуванням ідеальної поверхні обробленого ґрунту.

Відмінна пропускна здатність

SWIFTERDISC один із небагатьох агрегатів на ринку, який має подвійне кріплення дисків (TWIN-DISC) на одній стійці. Це просте технологічне рішення забезпечує вдвічі більшу відстань між стійками, що сприяє безперешкодному проходженню навіть великої кількості рослинних решток та стабільній роботі агрегата за перезволоженого стану ґрунту. Крім того, дискатор SWIFTERDISC XO_F має велику відстань між двома рядами дисків (80 см) та між заднім рядом дисків і котками (105 см), що унеможливлює потрапляння ґрунту та рослинних решток на коток (вони осідають перед ним) і запобігає його забиванню, що також дуже актуально за роботи у вологих умовах.

Продуктивність

Не менш важливим фактором є й робоча швидкість агрегата. Завдяки інтегрованій в конструкцію транспортній осі та дворядному розташуванню прикочувальних котків SWIFTERDISC якісно виконує поставлені перед ним завданням навіть на швидкості 18 км/год. І це досить важливо! Адже інші наявні в господарстві ПП «Лендфорт Дніпро» машини повільніші й забезпечують меншу змінну продуктивність, навіть працюючи на меншу глибину. 

«SWIFTERDISC із легкістю обробляє до 70 га за зміну. Чого з іншими машинами, навіть за аналогічної ширини захвату, досягти важко. І саме робоча швидкість є вирішальною у цьому питанні. Незважаючи на рельєф поля та робочу швидкість, жодних «розгойдувань» немає. Машина дуже стабільна та збалансована. До того ж інтегрована вісь — це безпечніше транспортування агрегата між полями та менший радіус під час розворотів на краях поля, а це все — дорогоцінний час, якого так не вистачає в сезон», — пояснює головний інженер. 

Мінімальні витрати технічного обслуговування

Всі без винятку агрегати SWIFTERDISC оснащено аксіальними підшипниками, які не потребують технічного обслуговування впродовж експлуатації й пройшли випробування в найскладніших умовах, зокрема на надзвичайно кам’янистих ґрунтах. Диск кріпиться до маточини шістьма болтами, що гарантує високу міцність з’єднання та довготривалий термін експлуатації.

Універсальність

Як і вся інша техніка компанії BEDNAR, SWIFTERDISC може бути оснащено низкою додаткових опцій і обладнання. Зокрема, для виконання передпосівного ґрунтообробітку незамінною буде гідравлічно керована планка CRUSHBAR, яка дає змогу попередньо вирівняти поле після зяблевого обробітку. 

Цікавою опцією, яка з кожним роком користується все більшою популярністю в аграріїв, є передній коток із функцією рубання рослинних решток TRASH CUTTER, який відмінно себе зарекомендував під час роботи на полях із післязбиральними рештками грубостеблових культур. 

Фінішним робочим органом агрегатів SWIFTERDISC є коток. Для того, аби мати змогу підібрати правильний варіант для роботи на різних типах ґрунтів, виробник пропонує вісім різних варіантів котків. 

За потреби лущильник може бути оснащено штригельними борінками, які встановлюють за задніми котками для остаточного вирівнювання поверхні ґрунту. 

«Досить важливим є те, що SWIFTERDISC можна комплектувати різним додатковим обладнанням/робочими органами, наприклад, подрібнювальними котками TRASH CUTTER чи вирівнювальними планками CRUSHBAR. Наявні в господарстві машини ми не можемо доукомплектувати, відповідно, сфера їхнього застосування значно скорочується. Свій BEDNARівський дискатор ми оснастили вирівнювальними планками CRUSHBAR. Нам дуже подобається їхня робота: поле ідеально вирівняне та рівномірно оброблене. Подрібнювальні котки — під питанням, адже маємо окремі машини для подрібнення стебел соняшнику та ріпаку», — зазначає Олександр.

Якісне та рівномірне зворотне ущільнення

Задні котки мають паралелограмне кріплення до рами, що навіть за використання двосекційних котків дає змогу досягти однакового тиску на ґрунт обох секцій. Таким чином, ущільнення ґрунту відбувається рівномірно по всій ширині агрегата.

«Для зворотного прикочування ґрунту ми обрали V-Ring котки із чистиками. Для наших ґрунтів — це ідеальне рішення, адже вони ідеально працюють як за його надмірної вологості, так і твердості», — говорить Олександр.

Одночасний висів і внесення добрив

На SWIFTEDISC, як і на різні типи агрегатів BEDNAR можливо встановити висівний апарат ALFA DRILL, призначений для висіву дрібнонасіннєвих культур, покривних культур та для внесення мікрогрануляту. Чудовий варіант для підвищення ефективності!

Продумана конструкція

Інтегрована транспортна вісь, яку встановлено перед задніми коткам, розміщення котків у два ряди та передні опорні колеса дають змогу рівномірно обробляти ґрунт, забезпечують стабільність роботи та запобігають зміщенню агрегата. 

Висновок

Із моменту появи агрегата в господарстві ним встигли обробити близько чотирьох тисяч гектарів. За цей час жодних нарікань щодо технічного стану та конструктивного виконання знаряддя не було. Звісно, що нічого вічного немає, колись щось може трапитися, зламатися, але чітко налагоджений технічний сервіс від постачальника допоможе пережити це без проблем.

«Протягом уже близько чотирьох років у питаннях придбання техніки та її обслуговування тісно співпрацюємо із компанією «ІН ФОРС ГРУП», яка є офіційним дистриб’ютором провідних світових брендів, зокрема й BEDNAR в Україні. В них ми придбали SWIFTERDISC, трактор Massey Ferguson 8737 та самохідний обприскувач Massey Ferguson 9335. Незважаючи на досить молодий вік компанії, хочу відмітити відмінну організацію праці та високий рівень професійності та відповідальності її фахівців. Телефонні консультації надаються цілодобово, домовленості завжди виконуються, а присутність сервісних інженерів у господарстві практично миттєва: по обіді телефонуєш — а на ранок наступного дня хлопці вже під воротами господарства. Чекати, вмовляти, дзвонити без перестану — ніколи не треба. Та що там говорити — всю наявну в господарстві техніку, навіть інших брендів, я довірив спеціалістам «ІН ФОРС ГРУП». Які ще потрібні аргументи?» — наголошує головний інженер. 

SWIFTERDISC агрегатують із трактором FENDT 936, хоча інколи з ним працює й Massey Ferguson 8737, який відмінно із ним «дружить», хоча, за особистим відчуттям Олександра, йому дещо важче з ним працювати. Витрата палива не перевищує 7 л/га (за роботи із трактором FENDT 936), що не може не радувати. 

«Повторюся, основне призначення SWIFTERDISC — це лущення стерні та передпосівна підготовка поля під висівання озимого ріпаку та зернових колосових. І попри те, що насіння ріпаку дуже дрібне й потребує висіву за належного вирівнювання поля та подрібнення рослинних решток і грудок, він ідеально виконує ці завдання. Навесні ми його не використовуємо, адже маємо спеціальний агрегат, компактор SWIFTER, також від BEDNAR, який обробляє необхідні нам площі. Це взагалі неперевершена й незамінна машина для весняного обробітку, і його роботу не можна порівнювати із роботою звичайних культиваторів. 

SWIFTERDISC — відмінний агрегат для роботи влітку та восени, але моя виробнича «чуйка» говорить, що його слід використовувати й за весняного обробітку. І я впевнений, що він відмінно впорається!» — підсумовує Олександр.